بازدید معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم، تحقيقات و فناوري از دبيرخانه هشتمين دوره جشنواره ملي حركت

ارسال شده در تاریخ :
بازدید معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم، تحقيقات و فناوري از دبيرخانه هشتمين دوره جشنواره ملي حركت

دكتر سيد ضياء‌ هاشمي، معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم، تحقيقات و فناوري از دبيرخانه هشتمين دوره جشنواره ملي حركت بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسي مشهد، دكتر سيد ضيا هاشمي، معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم، تحقيقات و فناوری، يكم مهرماه از دبیرخانه هشتمین دوره جشنواره ملی حرکت بازدید و با اشاره به حضور طلاب حوزه علميه در جشنواره حركت، اظهار كرد: ورود طلاب  به فعاليت‌هاي دانشگاهي نظير جشنواره‌ها، موجب ارتباط نخبگان حوزه و دانشگاه خواهد شد.

وي با تاكيد بر معرفي الگوي  مشهدگردي علمي در اين دوره از جشنواره ملي حركت، ادامه داد: فعالیت 100 دانشجو متولي در هشتمين دوره جشنواره حركت به عنوان راهنمای تورهای گردشگری با رویکرد علمی و دانشجویی، می تواند ابتکار جدیدی در این زمینه باشد.

دكتر هاشمي با تاكيد براينكه دانشگاه فردوسي مشهد در بسياري از مواقع در حوزه فرهنگي سرآمد بوده، افزود: معمولا هر فعاليتي ابتدا در دانشگاه فردوسي مشهد محك زده شده و بعد به عنوان الگو مطرح مي‌شود.

 معاون فرهنگي و اجتماعي وزیر علوم با اشاره به اينكه تاكنون فعاليت‌هاي فرهنگي در دانشگاه ها جايگاه خود را پيدا نكرده است، اضافه كرد: يكي از اقداماتي كه مي‌توان نگاه به حوزه فرهنگي را تغيير داد جشنواره ملي حركت است.

دكتر هاشمي با اعلام اينكه دانشگاه همواره به عنوان مركز پژوهش و آموزش معرفي شده و فعاليت فرهنگي تكميل كننده است، خاطرنشان كرد: كار فرهنگي نظير پژوهش و آموزش جزو ماموريت‌هاي ذاتي دانشگاه بوده و فعاليت‌هاي فرهنگي نقش محوري را در پيشبرد فعاليت‌هاي علمي دارند كه این مهم به‌وسيله انجمن‌هاي علمي این کار انجام می شود.

 دكتر يوسفي، معاون علمي و اجتماعي دانشگاه فردوسي مشهد نيز با اشاره به حضور گروه های موسیقی سنتی و غرفه میراث فرهنگی خراسان و ارشاد گفت: در خصوص خبررسانی و نصب بیلبورد در شهر نیز هماهنگی های لازم با شهرداری صورت گرفته است.

معاون علمي و اجتماعي دانشگاه فردوسي مشهد همچنین با توجه به تلاش مجموعه هشتمين دوره جشنواره حركت، ابراز امیدواری کرد شاهد برگزاری جشنواره متفاوتي در دانشگاه باشیم.

دكتر اصغرپور، مدير اجتماعي دانشگاه فردوسي مشهد نيز با اشاره به برگزاری نمايشگاه جشنواره از درب شمالي تا ميدان علوم، گفت: حضور دانشجویان خارجی برای اولین بار در این دوره از جشنوراه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعدادي دانشگاه غيرانتفاعي به عنوان ميهمان و اسپانسر در نمايشگاه حضور دارند، خاطرنشان کرد: يكي از ويژگي‌هاي اصلي اين جشنواره نقش پررنگ دانشجويان بوده است که بخش اعظم فعاليت‌ها را برعهده داشتند.

رضا  دانايي، معاون دبيراجرايي جشنواره حركت نيز با تاكيد برحضور ایده های فن بازار براي اولين بار در این دوره از جشنواره حركت، عنوان كرد: حدود 17ايده فن بازار در نمايشگاه و در حضور 20 سرمایه گذار رونمايي مي‌شود.

وي با بيان اينكه اكثر فعاليت‌هاي فناوري جشنواره متعلق به دانشجويان برگزيده‌ي سال‌هاي گذشته است، اضافه كرد: اگر ايده فن بازار در سال‌هاي بعد ادامه يابد و به كل انجمن‌هاي علمي گسترش پيدا كند، مي‌تواند موثر واقه شود.

علي توكلي، معاونت ستاد اجرايي جشنواره حركت نیز با تاكيد براينكه ثبت‌نام و اکثر فعالیت های جشنواره به‌صورت الكترونيك انجام می شود، خاطرنشان كرد: اپليكيشني طراحي شده كه تمام اخبار و برنامه‌هاي اين دوره جشنواره حركت در آن ارايه مي‌شود.

لازم به ذکر است دکتر ناصر شاهنوشی، رئیس دانشکده کشاورزی نیز از دبیرخانه جشنوراه بازدید و با اشاره به آموزش فعالیت های اجتماعی به دانشجویان در برنامه های اینچنینی، اظهار کرد: مذاکراتی با اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي تهران به منظور حمایت از این جشنواره انجام شده است که امیدواریم موثر واقع شود.

12065

 

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار