انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان شیمیدان برجسته کشور

ارسال شده در تاریخ :
انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان شیمیدان برجسته کشور

دکتر محمدرضا حسین دخت، استاد گروه آموزشی شیمی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد، از سوی انجمن شیمی ایران به عنوان شیمیدان برجسته کشور در رشته شیمی فیزیک انتخاب شد.

دکتر حسین دخت مولف 126 مقاله ISI با H-index 19 و ارائه کننده بیش از 100 مقاله در کنفرانس های داخلی و خارجی بوده و سه مورد اختراع نیز به نام وی به ثبت رسیده است.

وی نویسنده 4 کتاب در حوزه شیمی می باشد که کتاب "مبانی بیوفیزیک" وی به عنوان نشر برتر دانشگاه فردوسی مشهد، کتاب دو جلدی "مبانی بیوشیمی فیزیک"، به عنوان کتاب برگزیده دانشگاه تهران و کتاب "شیمی و کارائی ایران" به عنوان کتاب برگزیده در حوزه شیمی کاربردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر انتخاب شده است.

دو دوره مدیریت گروه شیمی دانشکده علوم، عضویت در شورای عالی انجمن شیمی، عضویت در هیأت موسس و مدیر مرکز پژوهش و فناوری بیومولکول ها، عضویت در هیأت موسس انجمن مهندسی صوتیات ایران، عضویت در هیأت موسس انجمن بیوشیمی فیزیک ایران و مسئول پژوهشی بسیج اساتید دانشگاه فردوسی مشهد از سوابق اجرایی وی می باشد.

وی تاکنون مجری بیش از 5 طرح برون دانشگاهی بوده است و 9 دانشجوی دکترا و 48 دانشجوی کارشناسی ارشد به راهنمایی وی موفق به اخذ مدرک شده اند.

دکتر حسین دخت در حالی مقطع دکترای خود را در دانشگاه شیراز گذرانده که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای استفاده از بورس تحصیلی خارج از کشور پذیرفته شده بود.

لازم به ذکر است از دکتر حسین دخت، در هجدهمین سمینار تخصصی شیمی فیزیک ایران که در اسفند 94 در کیش برگزار می شود، تقدیر خواهد شد.
    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (13 نظر)

  مجید پازوکی
  سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۴۳

  باسلام ،این موفقت رابه استادارجمندآقای دکتر حسین دخت تبریک عرض می کنم.ازدرگاه خداوند متعال سلامتی وبهروزی ایشان راخوهانم.انشاالله درخدمت به آموزش عالی مملکت مویدباشند.

  دکتر محمد علی نوروزیان
  سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳

  جناب آقای دکتر حسین دخت عزیز
  این موفقیت را به حضرتعالی تبریک می گویم. بنده مقطعی شاگردی شما را کردم و از پشتکار و عمق علمی شما بهره بردم اشنا الله موفق باشید.

  شمس
  سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۰

  به نام حق
  استاد فرهیحته و ارجمند جناب آقای پروفسور حسین دخت
  با عرض سلام و ادب فراوان
  انتخاب بجا و شایسته حضرتعالی به عنوان شیمی دان برجسته کشور که بیانگر گوشه ای از توان علمی بالای حضرتعالی است را صمیمانه تبریک وتهنیت عرض می نماید
  اخلاق و منش پسندیده شما همیشه برای همگان سرمشق بزرگی است.
  خداوند متعال را شاکراست و آرزوی توفیقات روزافزون برای شما دارد
  مفتخر به شاگردی همیشگی شما علیرضا شمس

  چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۴۴

  با سلام وعرض ادب جناب آقای دکتر حسین دخت از اینکه به این موفقیت بزرگ دست یافته اید بینهایت خوشحال شدم امیدوارم که در تمام مراحل زندگی سلامت وهرروز به کامیابی های بیشتر دست یابید پیشاپیش بشما تبریک میگویم ژیان پور

  دکترمحسن زاده
  چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۵۹

  استاد ارجمند جناب آقای دکتر حسین دخت
  انتخاب حضرتعالی از سوی انجمن شیمی ایران به عنوان شیمیدان برجسته کشور در رشته شیمی فیزیک را به جنابعالی، خانواده محترم و اعضای محترم گروه شیمی دانشگاه فردوسی مشهد تبریک عرض نموده و برایتان از خداوند متعال موفقیت، سلامتی و سربلندی آرزومندم.

  aghel
  چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱

  اقای دکتر ضمن سلام تبریکا ت خالصانه اینجانب را بپذیرید . موفق باشی
  دکتر عاقل

  ناشناس
  چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳

  این افتخار بزرگ را به محضر جنابعالی و جامعه بزرگ دانشگاه فردوسی تبریک عرض می نمایم. این عنوان به حق شایسته جنابعالی می باشد. توفیقات مستدام

  مهدیه سرگل زایی
  پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱

  با سلام..استاد بزرگوارم جناب آقای دکتر حسین دخت، انتخاب شایسته جنابعالی را تبریک عرض مینمایم.همیشه شاد و سلامت باشید.

  ن -ز
  جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸

  انتخاب شایسته و بجای جنابعالی را به شما و خانواده محترم و جامعه دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد تبریک عرض می کنم.

  سيد حسن ملائكه
  شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۹

  خداوندا تو را سپاس مي گوييم كه باري ديگر در آسمان علم و دانش شاهد درخشش خورشيدي از عرصه علم و اخلاق بوده و چه بحق و زيبا نظاره گر تكميل آفرينشت هستيم.
  دانشمند برجسته، استاد گرامي جناب آقاي دكتر محمدرضاحسين دخت انتخاب شايسته حضرتعالي را به عنوان شيميدان برجسته كشور كه مايه مباهات و افتخار جامعه داتشگاهي و دانشجويان " بخصوص دانشجوياني كه افتخار شاگردي شما را داشته و دارند" بوده و بحق شايسته جنابعالي مي باشد را از صميم قلب به شما تبريك عرض نموده و خواستار موفقيت هاي بيشتر و روزافزون حضرتعالي هستم.
  شاگرد كوچك شما سيد حسن ملائكه

  جنتی فرد
  شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵

  استاد گرامی جناب آقای دکتر حسین دخت
  انتصاب شایسته حضرتعالی به عنوان شیمیدان برجسته کشور که مرهون تلاش های متعهدانه شماست را تبریک عرض میکنم.
  توفیق روزافزونتان را از درگاه احدیت خواستارم.
  بااحترام

  زاهدی
  يكشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۹

  با سلام، استاد بزرگوارم جناب آقای دکتر حسین دخت، انتخاب جنابعالی به عنوان شیمیدان برجسته کشور که نشان شایستگی و توانمندی های شماست تبریک عرض نموده و سلامت و توفیقات روزافزون شما را از درگاه خداوند منان خواستارم.

  محمد وحيدي نيا
  دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۲

  همكار ارجمند جناب آقاي دكتر حسين دخت
  انتخاب شايسته جنابعالي به عنوان شيميدان برجسته كشور، از طرف انجمن شيمي ايران باعث مسرت و خوشحالي اينجانب و ديگر دوستان گروه كوهنوردي اقتدار گرديد. ضمن تبريك به جنابعالي و خانواده محترم از درگاه ايزد متعال سلامتي جنابعالي را مسئلت نموده و اميدوارم كه با همكاري رياست و معاونين محترم دانشكده، روحيه تحقيق و پژوهش در جنابعالي بيشتر از گذشته تقويت گردد.
  ارادتمند
  وحيدي نيا

  آخرین اخبار