مرکز دانلود دانشگاه فردوسی مشهد، مرکزی تخصصی برای نیازهای نرم افزاری دانشگاهیان

ارسال شده در تاریخ :
مرکز دانلود دانشگاه فردوسی مشهد، مرکزی تخصصی برای نیازهای نرم افزاری دانشگاهیان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مرکز دانلود دانشگاه (FTP) با سابقه 5 ساله آماده ارائه خدمات در زمینه نرم افزاری می باشد.

آقای نورعلیزاده، مدیر مرکز دانلود دانشگاه در خصوص دلایل ایجاد این مرکز گفت: تهيه، دسته بندي، روزآمدی و ايجاد سهولت كاربرد منابع برای كاربران دانشگاه از اهداف اين مركز بوده است.

وی با اشاره به اینکه مرکز دانلود دانشگاه در سال 1389 شکل جدیدی از فعالیت خود را آغاز نمود، اظهار کرد: این مرکز برای ارائه طيف متنوعی از نرم افزارهاي تخصصی، عمومی و ساير منابع نظير سيستم هاي عامل و محتواهاي آموزشی ایجاد شده است.

نورعلیزاده منابعی که بر روی این مرکز قرار دارد را شامل انواع نرم افزارها، سيستم عامل ها، فايلهای آموزشی  و  همچنین  منابعی براي  تفريح و  سرگرمی دانست و یادآور شد: البته كاربران در تعامل با اين مركز امكان استفاده از انواع راهنماها، اطلاعيه ها و فرم های مرتبط با ارايه خدمات جنبی را نيز خواهند داشت.

وی در خصوص آمار بازدید از این مرکز خاطرنشان کرد: وب سایت این مرکز در دوران پنج ساله فعاليتش بيش از يازده ميليون بازديده كننده  داشته و در مقطعی سايت منتخب كاربران دانشگاه فردوسی مشهد انتخاب شده است.

نورعلیزاده با بیان اینکه سرویس FTP در دانشگاه فردوسی مشهد در قالب مناسب و متنوعی طراحی شده است، اظهار کرد: ایده مرکز دانلود دانشگاه فردوسی مشهد در بسیاری از دانشگاه های استان و کشور مورد استقبال قرار گرفته است.

مدیر مرکز دانلود دانشگاه فردوسی مشهد آمار دانلود روزانه از FTP را بیش از سه هزار مورد اعلام و ابراز امیدواری کرد: با توجه به رویکرد روزآمدی این مرکز، منابع مورد استفاده برای دانشگاهیان نیز ارتقا یابد.

لازم به ذکر است خدمات مرکز دانلود دانشگاه فردوسی مشهد تنها در فضای پردیس دانشگاه قابل دانلود می باشد.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (2 نظر)

  موسوی - ادبیات
  سه‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۱۹

  جناب نور علیزاده سلام
  دست مریزاد , خدا قوت .

  فاضلی
  يكشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۶

  با سلام
  جناب آقای نورعلیزاده بسیار سپاسگزارم از سایت عالیتون. واقعا در همه زمینه ها عالی و پربار کارشده . خدا قوت . امیدوارم همیشه همینطور کارآمد و فوق العاده بمونه.

  آخرین اخبار