گفتگو با استاد جوان گروه علوم و صنايع غذايي دانشكده كشاورزي

ارسال شده در تاریخ :
گفتگو با استاد جوان گروه علوم و صنايع غذايي دانشكده كشاورزي

روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، به مناسبت بزرگداشت مقام زن، گفتگویی با دکتر محبت محبی، استاد جوان گروه علوم وصنایع غذایی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد انجام داده است.

دکتر محبی دارای مدرک دکتری مهندسی علوم و صنایع غذایی (گرایش مهندسی) است که دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه فردوسی مشهد گذرانده است و از سال 1386 عضو هيات علمي دانشگاه فردوسي مشهد می باشد . وی موفق به احراز رتبه استادي در 36 سالگي شده است. دکتر محبی علاوه بر فعاليت هاي آموزشي و راهنمايي و مشاوره بيش از 40 دانشجو در مقاطع ارشد و دكتري، چاپ و پذيرش 140 مقاله (80 مقاله ISI و 60 مقاله علمي- پژوهشي)، 130 مقاله ارايه شده در همايش هاي داخلي و خارجي، اجرا و همكاري در 15 طرح پژوهشي، 5 مورد ترجمه، تدوين و ويراستاري كتاب را در پیشینه فعالیت های پژوهشی خود دارد. همچنين پايان نامه ارشد وی در جشنواره فردوسی و رساله دكتري وی نیز در دوازدهمین دوره پایان نامه سال دانشجویی در سال 87 به عنوان اثر برگزيده انتخاب شده است.

دکتر محبی يكي از دلايل اصلي انتخاب رشته علوم و صنایع غذایی را، پتانسيل پژوهش در حوزه هاي مختلف مرتبط با صنعت غذا دانست و افزود: "از آنجايي كه ذات پژوهش بر خلاقيت استوار است و هر آفرينشي سرشار از پويايي است، طي اين مسير با وجود ناهمواري هاي مقطعي همواره برايم جذاب و انرژي بخش بوده است."

وی در مورد اختراع خود با عنوان "دهان مصنوعي با قابليت تشخيص عطر و طعم» اظهار داشت: "اين دستگاه در راستاي پژوهش‌هاي اخير اينجانب و در جهت مدل‌سازي و شبيه‌سازي پديده‌ ادراك طعم و توسعه محصولات چند طعمي ساخته شد. در حال حاضر ادراك طعم از بحث‌هاي علمي جذاب جهان و نقطه‌ي تلاقي شاخه‌هاي مختلف علمي نظير مهندسي، شيمي، فيزيك، پزشكي و روانشناسي است و اميدواريم در آينده‌اي نزديك موفق به ثبت اختراع جهاني در اين حوزه شويم."

از دکتر محبی در مورد مهمترین عوامل مؤثر در پیشرفتشان پرسیدیم .این استاد دانشکده کشاورزی نقش خانواده را درپيشرفت حرفه‌اي و اجتماعي خود بسیار متمایز و اثر گذار دانست و افزود: "ضمن اينكه يكي از پارامترهاي مهم در طي مسير مناسب، شناخت استعدادها و فراهم آوردن بستر مناسب براي رشد آن‌هاست كه از اين حيث نيز بسيار مديون خانواده عزيزم هستم، خانواده‌ي بزرگ دانشگاه فردوسي مشهد، دانشكده‌ كشاورزي و گروه علوم و صنايع غذايي – باوجود محدوديت‌ها و كمبودهايي كه همه‌ي ما به آن‌ها واقف هستيم- در مسير تحقق اهداف آموزشي و پژوهشي اينجانب تأثير بسيار زيادي داشته‌اند و از همه‌ي اعضاي اين خانواده و به‌ويژه دانشجويانِ خوبي كه سرمايه‌ اصلي هر دانشگاه هستند و با انگيزه و تلاش، ترسيم افق‌هاي روشن را ميسر مي‌سازند، سپاسگزارم. وی همچنین تمرکز و انگیزش درونی را از ویژگی های شخصی موثر در موفقیت خود دانست."

دکتر محبی تنها به فعالیت های تخصصی علمی بسنده نکرده بلکه در زمینه هنری نیز موفق بوده است. این عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی فعالیت های فرهنگی- هنری را از دغدغه های اصلی خود برشمرد و اظهار داشت : "در سال‌هاي گذشته در جشنواره های متعدد فيلم‌نامه‌نويسي برگزيده‌شده‌ام و در حال حاضر، تمركز اصلي‌ام در هنر، توسعه‌ي عكس – متن (درزمينهٔ پژوهش و توليد اثر) است. اين حوزه‌ي كمتر شناخته شده، در واقع گفتمان ادبيات و عكاسي است. كتاب اينجانب در اين حوزه ي بين هنري، سال گذشته از سوي وزارت ارشاد به عنوان اثر برگزيده ي نويسندگان جوان كشورشناخته شد."

وی در تعریف موفقیت گفت : " موفقيت تعاريف متعددي را به ذهن متبادر مي سازد. ازنظر من موفقيت،  شدن است و نه  داشتن يا  بودن، چراكه تقليل موفقيت به مفاهيمي ازاين‌دست باعث ركود مي‌شود كه با هويت تكامل خواه انسان همخواني ندارد؛ به عبارتي  طي طريق است كه موفقيت را مي‌سازد و اين طريق و انتخاب آن ماحصل جهان‌بيني، تأمل و تدبر هر فرد است."

وی درخصوص دورنمای موفقیت حرفه ای برای خود اظهار داشت: " در حال حاضر، گام‌هاي بعدي مسير حرفه‌اي كه در آن هستم، توسعه‌ي ارتباطات بيشتر علمي بين‌المللي است."

دکتر محبی در پایان سخنانش به تجربه حضور بيش از بيست‌ساله‌ خود در دانشگاه فردوسي مشهد، به‌عنوان دانشجو و عضو هیأت علمي اشاره کرد و گفت :" به‌رغم محدوديت‌هاي قابل‌درك در حوزه‌ي سخت‌افزاري، تجربه‌ حضور در خانواده‌اي پويا است كه فرصتِ رشد را براي همه‌ي اعضايش فراهم مي‌آورد. اميدوارم همه‌ ما اعضاي خانواده دانشگاه فردوسی مشهد نيز، هر يك در جايگاه خود، به توسعه‌ي مرزهاي دانش و فراتر از آن، معرفت، همت بورزيم."

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار