همايش بين المللی عدالت و اخلاق در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

ارسال شده در تاریخ :
همايش بين المللی عدالت و اخلاق در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

همایش بین المللی عدالت و اخلاق در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۶ و ۲۷ فروردین 1396 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

دكتر جعفر مروارید، دبیر علمی همایش در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: این همایش در ادامه سلسله همایش های علمی سیره و معارف رضوی برگزار خواهد شد.

دكتر جعفر مروارید با بیان اینكه عدالت بزرگ ترین گمشدۀ بشریت در طول تاریخ و درمان اساسی ترین مسائل و معضلات زندگی اجتماعی انسان است؛ بحث و بررسی مسائل و چالش های مرتبط با عدالت، با توجه به آموزه های مكتب اهل بیت «علیهم السلام» به ویژه معارف بلند رضوی را از اهداف برگزاری این همایش ذكر كرد.

وی افزود: منابع بنیادین مفاهیم اسلامی عدالت و اخلاق، قرائت های كلامی، فقهی و فلسفی از عدالت و پیامدهای اخلاقی آن، نسبت گفتمان اخلاق اسلامی و گفتمان عدالت حقوقی، اخلاق گفتگو و هم زیستی عادلانه در تعالیم امام رضا «علیه السلام»، نقش عدالت در تعامل تمدنی اسلام با دیگر تمدن ها و مشهدالرّضا، خاستگاه وحدت فرهنگی و معنویت اسلامی از محورهای این همایش است.

وی در پایان اظهار داشت: صاحب نظران، پژوهشگران، فرهیختگان و دانش پژوهان حوزه و دانشگاه می توانند چكیده مقالات خود را تا پانزدهم شهریورماه جاری از طریق وب سایت همایش به نشانی زیر به دبیرخانه همایش ارسال كنند.

http://icjeca.um.ac.ir

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار