بازدید رایزن فرهنگی سفارت فرانسه از مرکز فردوسی دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :
بازدید رایزن فرهنگی سفارت فرانسه از مرکز فردوسی دانشگاه

آقای جامل اوبشو، رایزن فرهنگی فرانسه در ایران، که به منظور شرکت در اولین همایش ادبیات تطبیقی فارسی و فرانسه در دانشگاه فردوسی مشهد حضور داشت ، از مرکز فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرد.

در این دیدار که دکتر هاشمی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، دکتر واحدیان، مدیر همکاریهای علمی بین‌الملل دانشگاه هم حضور داشتند، دکتر قبول رئیس مرکز فردوسی دانشگاه ، ضمن معرفی این مرکز و تفاهم نامه های این مرکز با دانشگاه های اروپایی از جمله لندن، ونیز ایتالیا، و توبینگن آلمان به حوزه های مشترک همکاری با دانشگاه های فرانسه اشاره کرد و آمادگی مرکز فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد را برای تولید محتوای زبان فارسی برای دانشگاه های فرانسه ، برگزاری دوره های تربیت مدرس و دانش افزایی استادان و طراحی برنامه ها ی آموزشی مناسب و آموزش مجازی اعلام کرد.

آقای جامل اوبشو نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در مرکز فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد ، برعلاقه مندی دانشگاه های فرانسه بر توسعه زبان فارسی تاکید کرد.

وی همچنین امکانات و فضای مرکز فردوسی را مناسب ارزیابی کرد و ابراز تمایل نمود که میان مرکز فردوسی و بخش های شرق شناسی و گروه های زبان و ادبیات فارسی دانشگاه‌های فرانسه ارتباط برقرار شود و علاقه مندان به یادگیری زبان فارسی بتوانند در مرکز فردوسی حضور یابند.

در پایان هدایایی شامل یک دوره کتاب های آموزش نوین فارسی به رسوم یادبود به ایشان اهدا شد .

30165

30164

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار