بازديد معاون رئیس جمهور از غرفه دانشگاه فردوسی مشهد در نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها در حوزه مدیریت سبز

ارسال شده در تاریخ :
بازديد معاون  رئیس  جمهور از غرفه دانشگاه فردوسی مشهد در نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها در حوزه مدیریت سبز

در ادامه برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها و موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز در تهران، روز  سه شنبه 19  بهمن ماه 95 دكتر نوبخت، معاون ریاست جمهوری  از غرفه دانشگاه فردوسی مشهد بازدید نمود.

در این بازدید گزارشي از اقدامات دانشگاه فردوسي مشهد در زمينه مديريت سبز ، طراحی و ساخت تجهیزات سبز، مدیریت انرژی و توليد انرژي هاي پاك و اقدامات انجام شده در راستاي صرفه جويي، توسط مسئولان غرفه به ایشان ارائه شد.

در ادامه بازدید معاون ریاست جمهوری از غرفه دانشگاه فردوسی مشهد ، مسئولان غرفه با اشاره به توربين هاي بادي و نيروگاه هاي خورشيدي طراحي و ساخته شده توسط پژوهشكده هواخورشيد دانشگاه فردوسی مشهد، اقدامات متعدد انجام گرفته در راستاي تحقق مديريت سبز در دانشگاه و نيز طراحي و ساخت دوچرخه هيبريدي توسط دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد را به ایشان ارائه  نمودند.

همچنین در خصوص اجرای پروژه هاي متعدد در زمينه صرفه جويي انرژي در دانشگاه فردوسی مشهد و  نيز تحقق و تثبيت فرايند هاي مديريت انرژی توضیحاتی به ایشان ارائه شد که موجب شده است كه از سال 1392 علي رغم افتتاح ساختمانهاي جديد و افزايش سرانه فضاي كالبدی دانشگاه فردوسی مشهد ، هر ساله بين 10% تا 15% از مصارف حاملهاي انرژي نسبت به سال قبل ،  كاسته شود

در پايان این بازدید برنامه دانشگاه فردوسي مشهد در زمينه ايجاد اكوپارك و آزمايشگاه بزرگ انرژي در شرق كشور برای ایشان توضیح داده شد که مورد تأييد و حمايت ايشان قرار گرفت.

لازم به ذكر است بر اساس رتبه بندي  UI Green Word University Ranking در سال 2016 دانشگاه فردوسي مشهد رتبه 238 در جهان و رتبه دوم دانشگاه هاي ايران در حوزه مدیریت سبز را كسب نموده است.

60071

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار