استاد دانشگاه فردوسی مشهد به سمت مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد.

ارسال شده در تاریخ :
استاد دانشگاه فردوسی مشهد به سمت مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد.

دکتر محمدرضا آهنچیان، استاد گروه آموزشی علوم تربيتی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد، طی حكمی از سوی دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به سمت مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی این وزارت منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در حکم دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دکتر آهنچیان آمده است:

با عنایت به‌مراتب تعهد، دانش و تجربیات ارزشمند آن همکار محترم، جنابعالی را به‌موجب این حکم به سمت مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی منصوب می‌نمایم.

انتظار می‌رود در ادامه خدمات گذشته ترتیبی اتخاذ نمایید تا با رویکردی تحولی و با بهره‌گیری از مشارکت و خرد جمعی فرهیختگان جامعه علمی کشور خاصه صدها اساتید برجسته و شخصیت‌های دانشمندی که در قالب ده‌ها کارگروه تخصصی دستگاه آموزش عالی را یاری می‌دهند گام‌های مؤثری در ارتقا کیفی امر آموزش برداشته شود.

آنچه در این راستا متصور است و می‌تواند رضایتمندی ذینفعان را در پی داشته و از طریق آن حوزه مدیریتی مؤثر واقع شود، بازتعریف شیوه‌های نوین آموزش، تنوع‌بخشی به دوره‌های تحصیلی، به‌روزرسانی برنامه‌های درسی با توجه ویژه به کارآفرینی، حمایت از نخبگان، گسترش دامنه تفویض اختیار به دانشگاه‌ها و ... است

از خداوند منان و کریم توفیقات جنابعالی را در اعتلای روزافزون آموزش عالی مسألت می‌نمایم.

مجتبی شریعتی نیاسر

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دکتر محمدرضا آهنجیان متولد ۱۳۴۳ در شهر مشهد و دانش‌آموخته دانشگاه اصفهان (کارشناسی مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی)؛ دانشگاه تهران (کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی)؛ دانشگاه خوارزمی و دانشگاه شفیلد انگلستان (فرصت تحقیقاتی ۹ ماهه، دکتری علوم تربیتی) است.

دکتر آهنچیان استاد تمام پایه ۲۸ دانشگاه فردوسی مشهد است که یک دوره فرصت مطالعاتی ۱۲ ماهه را در دانشگاه نیوساوت ولز سیدنی، استرالیا با محوریت توسعه حرفه‌ای و آموزش‌های الکترونیک و یک دوره فرصت مطالعاتی ۷ ماهه را در دانشگاه تورنتو، کانادا با محوریت آموزش‌های سازمانی پشت سر گذاشته است.

دکتر آهنچیان تاکنون راهنمایی و مشاوره بیش از ۹۰ رساله دکتری تخصصی و پایان‌نامه کارشناسی ارشد را بر عهده داشته است و بیش از ۷۰ مقاله علمی- پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی و ۱۵ کتاب تخصصی در حوزه مدیریت آموزشی منتشر کرده است.

وی همچنین افزون بر ۸۰ مقاله در کنفرانس ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی ارائه داده و دو طرح پژوهشی ملی و ۱۱ طرح تحقیق دانشگاهی را به انجام رسانده است.

وی دو دوره عضو هیئت‌مدیره انجمن آموزش عالی ایران و عضو هیئت تحریریه ۶ مجله علمی-پژوهشی است. دکتر آهنچیان فعالیت به‌عنوان مدیر گروه آموزشی، معاون پژوهش و فناوری و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده، مدیریت دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه و دو دوره مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه آموزش در دانشگاه فردوسی مشهد را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

دکتر آهنچیان هم‌اکنون نیز مدیر برنامه‌ریزی و توسعه آموزش عالی دانشگاه می‌باشد.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (4 نظر)

  جعفر صابری نجفی
  سه‌شنبه ۲۶ دي ۱۳۹۶ - ۰:۱۹

  استاد ارجمند جناب آقای دکتر آهنچیان انتصاب جنابعالی را به سمت مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبریک عرض نموده موفقیتتان را کما فی السابق در این سمت خطیر نیز آرزو مندم.

  مرادی
  سه‌شنبه ۲۶ دي ۱۳۹۶ - ۱:۱۹

  دکتر آهنچیان یکی از با فضیلت ترین و متواضع ترین اساتید دانشگاست که تاکنون دیده ام. انسانی بدون ادعا و پرکار که نمونه اخلاقی انسانی است. آرزوی موفقیت و سربلندی برای ایشان دارم.

  صنعت جو
  سه‌شنبه ۲۶ دي ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲

  نوید مسرت بخش و انتصاب به جا و شایسته آقای دکتر آهنچیان را در این سمت که بیانگر تعهد، کارآمدی، لیاقت و شایستگی‌ های بر جسته ایشان در صحنه‌های خدمت صادقانه به نظام آموزش عالی و میهن اسلامی است تبریک عرض نموده ، موفقیت و سربلندی ایشان را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.

  سیدرضا عطارزاده حسینی
  دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲

  استاد بزرگوار جناب آقای دکتر محمدرضا آهنچیان؛ انتصاب شما به سمت مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نمایانگر توانایی های شغلی و شایستگی های اخلاقی واجتماعی شماست و بیانگر یک انتخاب شایسته و اصلح مبتنی بر درایت است.حسن انتخاب و انتصاب شما را به خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد تبریک میگویم.

  آخرین اخبار