انتخاب مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه به عنوان مقاله برتر نهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک ایران

ارسال شده در تاریخ :
انتخاب مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه  به عنوان مقاله برتر  نهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک ایران

مقاله دکتر اعظمی و خانم یاراحمدی، دکتر زرقانی و خانم بخشی، آقای سمیعی اصفهانی و مظفری زاده در نهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک توسعه ناحیه ژئوپلیتیک جنوب شرق ایران به عنوان مقالات برتر این کنگره شناخته شد.

نهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک توسعه ناحیه ژئوپلیتیک جنوب شرق ایران با هدف بهره گیری از دیدگاه های علمی صاحب نظران حوزه ژئوپلیتیک و امور امنیت و توسعه مرز، با تاکید بر جنوب شرق کشور، ارایه راهبردهای کارآمد در جهت توسعه و ارتقای جایگاه کارکردی و ایفای هرچه بیشتر نقش ملی و منطقه ای این ناحیه، به همت انجمن ژئوپلیتیک ایران و انجمن جغرافیا و برنامه ریزی مناطق مرزی ایران و دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد و اعضای هیئت علمی گروه جغرافیای دانشگاه فردوسی مشهد ،دکتر اعظمی، دکتر زرقانی، دکتر مینایی و خانم دکتر بوزرجمهری اعضای هیئت علمی گروه جغرافیی دانشگاه فردوسی مشهد در این نهمین کنگره شرکت کردند و مقاله های خود را ار ائه دادند.

در نهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک توسعه ناحیه ژئوپلیتیک جنوب شرق ایران ، مقاله دکتر اعظمی و خانم یاراحمدی، دکتر زرقانی و خانم بخشی، آقای سمیعی اصفهانی و مظفری زاده در نهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک توسعه ناحیه ژئوپلیتیک جنوب شرق ایران به عنوان مقالات برتر این کنگره شناخته شد.

لازم به ذکر است پس از برگزاری نهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک توسعه ناحیه ژئوپلیتیک جنوب شرق ایران و موفقیت اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد بازدیدی به شرح زیر از استان سیستان و بلوچستان داشتند:

موزه منطقه ای جنوب شرق ایران در شهر زاهدان

این موزه یکی از بزرگترین موزه‌های بزرگ تاریخی، فرهنگی و هنری منطقه ای در جنوب شرق ایران است. در این موزه آثار باستانی، پوشش محلی و گونه های جانوران استان به نمایش گذاشته شده است

مرکز اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان

کتابخانه ایرانشناسی دکتر ایرج افشار سیستانی که با وقف کتابخانه شخصی، دست نوشته ها و هدایای دریافتی خود در مرکز اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان ایجاد کرده است.

یادمان شهدای عملیات تروریستی تاسوکی

عملیات تروریستی که در سال1384 باعث به شهادت رسیدن 24 نفر شده بود.

قلعه رستم

این قلعه بزرگ‌ترین قلعه دوران صفوی است که مربوط به خان‌های سیستانی در زمان صفویه است به گفته کارشناس باستان شناس که با ما همراه بود این قلعه در زمان های جنگ استفاده می شود و قبل از این قلعه، قلعه دیگری بود که در زمان صلح از آن استفاده می کردند.

شهر سوخته

تاریخچه این شهر به چهار قرن قبل از میلاد مسیح بر میگردد و اکتشافات باستان شناسان گویای پیشرفت های شگفت انگیز علمی مردمان این شهر است؛ مانند: کشف یک چشم مصنوعی،جراحی مغز، خط کشی با دقت نیم میلیمتری، تخته نرده ای که به عنوان قدیمی ترین تخته نرده جهان است، نخستین انیمیشن جهان و .

چاه نیمه زهک

منطقه ای گردشگری که به گفته ساکنین قبل ها بسیار پر رونق بوده. دریاچه چاه نیمه برگرفته از مازاد آب هیرمند بود که در سالهای اخیر به خاطر خشکسالی ها با تهدید روبرو شده است.

30454

30455

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار