برگزاری همایش «نبض زندگی مشترک در دست کیست؟»

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری همایش «نبض زندگی مشترک در دست کیست؟»

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد همایش «نبض زندگی مشترک در دست کیست؟»، در روز دوشنبه 27 مهر ماه جاری ، با حضور دکتر صالحی فدردی و خانم دکتر سپهری اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در تالار اجتماعات دانشکده مهندسی دانشگاه برگزارشد.

آقای دکتر صالحی و خانم دکتر سپهری در سخنان خود برای حاضران با اشاره به این‌که چنانچه می‌خواهیم زندگی موفقی داشته باشیم باید علاوه بر لذت بر رضایت پایدار نیز توجه کنیم، اظهار داشتند:: چنانچه می‌خواهیم رابطه خوبی در زندگی داشته باشیم باید آموختن را از زمان مجردی خود آغاز کنیم.

ایشان در سخنان خود افزودند: یکی از مهمترین سوال‌هایی که افراد قبل از ازدواج باید از خود بپرسند این است که من کیستم؟ چه می‌خواهم و قرار است زندگی را چگونه پیش ببرم؟ آیا به اندازه کافی خودم را می‌شناسم و ملاک‌های مشخصی برای ازدواج دارم؟

خانم دکتر سپهری استادیار گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد در سخنان خود بر داشتن نقشه در زندگی تاکید و تصریح کرد: قصد عالی بودن خوب است؛ اما مسئله این است که داشتن تدبر و تامل است و این‌که چه میزان برای به دست آوردن عالی‌ترین‌ها زمان گذاشته‌ایم.

آقای دکتر صالحی دانشیار گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این همایش تصریح کرد: افرادی می‌گویند پس از ازدواج همسرم را تغییر خواهیم داد که انتخاب خودشان را کرده و تنها درصدد توجیه آن می‌باشد؛ که این امر خطرناک است، زیرا انسان‌ها قبل از انتخاب می‌بایست تبیین کنند و بعد انتخاب.

دکتر صالحی تاکید کرد: برخی جوانان عنوان می‌کنند به خاطر عشق به من، این عمل خطای خود را پس از ازدواج کنار خواهد گذاشت، در صورتی که این اتفاق نخواهد افتاد.

وی در ادامه انتظار ذهن خوانی را یکی از آسیب‌های ازدواج دانست و گفت: بسیاری از زوجین بسیاری از مسائل را به همسر خود توضیح نمی‌دهند و معتقدند فرد مقابل خودش باید بفهمد و یا می‌گویند چنانچه همسرم مرا دوست داشته باشد بعد از دوسال زندگی مشترک باید بفهمد منظور من چیست؟!.

دانشیار گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: انتظار ذهن خوانی از همسر، زندگی زوجین را با چالش مواجه می‌کند و بهتر است به جای این‌که از همسرمان انتظار داشته باشیم بدون توضیح ما را بفهمد، خودمان توضیح دهیم.

13094

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار