برگزاری سمینار تنش زدایی جهت کاهش استرس روزانه در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری سمینار تنش زدایی جهت کاهش استرس روزانه در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی

سمینار علمی – کاربردی تنش زدایی جهت کاهش استرس روزانه با حضور پروفسور محمدرضا صادقی، استاد دانشگاه های لاوال و مونکتون کانادا و با همکاری انجمن علمی روانشناسی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، روز چهارشنبه، 29 مهر در سالن اجتماعات دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شد.

پروفسور صادقی در این سمینار یکی از طبیعی ترین روش های تنش زدایی را آموزش از طریق نیروهای بدن دانست و یادآور شد: ازطریق انقباض و انبساط می توان آرامش بالایی در اندام های بدن ایجاد کرد.

وي گفت: در روانشناسي وقتي از استرس صحبت مي‌شود منظور استرس بد است، افكار منفي باعث اضطراب، هيجانات و احساس‌هاي منفي در فرد مي‌شوند در حالي كه با آرامش و فكرهاي مثبت مي‌توان استرس را كنترل كرد.

اين استاد دانشگاه افزود: آرامش مقوله فردي است لذا افراد مي‌توانند روي خودشان كار كنند و اضطراب و استرس‌هايشان را كنترل نمايند.

وي ادامه داد: اضطراب بالا و داشتن آرامش رابطه معكوس دارند به‌طوري كه هرچه اضطراب بالاتر رود، آرامش پايين‌تر مي‌آيد و زماني كه آرامش بالايي داريم، روي خودمان كنترل داريم و اضطراب به‌مراتب پايين‌تر مي‌آيد.

پرفسور صادقي ادامه داد: براي اين كه زندگي خوبي داشته باشيم، بايد بتوانيم استرس‌هاي روزمره را كنترل كنيم و تكنيك "تنش‌زدايي تدريجي ماهيچه‌اي" يكي از راهكارها در اين زمينه است.

وی با اشاره به لزوم سازگاری روش تنش زدایی با شرایط فرد گفت: تنش زدایی در حالت های مختلفی انجام می شود و در هر شرایط می توان به رامش مورد نظر دست یافت.

پروفسور صادقی قرار گرفتن در محیط آرام، انجام فعالیت های تنش زدا در زمان و مکان مشخص، تمرکز بر روی عملیات دم و بازدم و دقت بر روی اختلاف بین تنش و آرامش به وجود آمده را در موفقیت فعالیت های تنش زدایی مهم ارزیابی کرد.

لازم به ذکر است در ادامه حضار با دستورات پروفسور صادقی مراحل کامل تنش زدایی را در کنار هم انجام دادند.

13096

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار