سمينار علمي با سخنراني دكتر فراستي، دانشيار طب داخلي و رئيس آزمايشگاه پزشكي مولكولي دانشگاه كانزاس آمريكا برگزارشد

ارسال شده در تاریخ :
سمينار علمي با سخنراني دكتر فراستي، دانشيار طب داخلي و رئيس آزمايشگاه پزشكي مولكولي دانشگاه كانزاس آمريكا برگزارشد

سمينار علمي "Cancer Stem cells defined by signaling pathways"با حضور و سخنراني جناب آقاي دكتر فراستي، دانشيار طب داخلي و رئيس آزمايشگاه پزشكي مولكولي دانشگاه كانزاس آمريكا  برگزارشد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، در مراسم ، كه به همت انجمن علمي بيوتكنولوژي 28  مهرماه در آمفي تئاتر دانشكده دامپزشكي دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد، جمعي از اساتيد و دانشجويان دوره هاي تخصص و دكتراي حرفه اي در آن شركت داشتند.

در اين سمينار كه  محور اصلي آن آشنايي با تعريف سلول هاي بنيادي سرطاني توسط مسيرهاي پيام رساني و آخرين دستاوردها در حوزه درمان سرطان با بهره گيري از ويروس هاي دستكاري شده ژنتيكي بود.دكتر فراستي با اشاره به ابداع روش هاي نوين در هدف گيري و تخريب سريع سلول هاي سرطاني و مهار تهاجم و متاستاز سلول هاي سرطاني با استفاده از ويروس هاي نوتركيب، گفت: انشا الله در آينده اي نه چندان دور درمان سرطان با رويكردهاي جديد و تاثيربخش انجام خواهد شد.

لازم به ذكر است، اين سمينار با برگزاري جلسه پرسش و پاسخ در رابطه با آخرين دستاوردهاي سلول هاي بنيادي سرطاني به پايان رسيد و اساتيد و دانشجويان به بحث و تبادل نظر در پيرامون مشكلات موجود در حوزه درمان سرطان و ارتقا كيفي تحقيقات در زمينه سرطان پرداختند.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار