انتخاب کتاب عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان کتاب سال خراسان رضوی

ارسال شده در تاریخ :
انتخاب کتاب عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان کتاب سال خراسان رضوی

کتاب دکتر محمد خواجه حسینی، دانشیار گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با عنوان " اسلام و محیط زیست"، در هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران مشهد به عنوان کتاب برگزیده در بخش ترجمه کتاب انگلیسی معرفی شد.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز پنج شنبه، 7 آبان با حضور سید رضا صالحی امیری، مشاور رئیس جمهور و جمعی از مسئولان استانی برگزار و در این مراسم از برگزیدگان هشت گانه دوازدهمین دوره کتاب سال خراسان رضوی تقدیر شد.

برگزيدگان اين دوره از كتاب سال خراسان رضوي در هشت بخش كتب ديني، ادبيات، علوم تربيتي و روانشناسي، علوم اجتماعي، هنر، كودك و نوجوان، ترجمه و بخش ويژه انتخاب شدند.

لازم به ذکر است کتاب "اسلام و محیط زیست" اثر ريچارد فولتز، فردريك دني و عزيزان بهارالدين است که دكتر محمد خواجه حسيني و سيد شهاب الدين معين الديني کار ترجمه آن را انجام داده اند.

در این کتاب با تاکید بر نقش پیامبر اسلام(ص) در مدنظر قرار دادن تعادل شکننده طبیعت و اکوسیستم منطقه عربستان، به آیات قرآن در خصوص منابع ارزشمند آب، هوا و زمین اشاره کرده و اهمیت حفظ و نگهداری منابع طبیعی و عدالت در تقسیم این منابع برای همگان را یادآور می شود.

كتاب "اسلام و محیط زیست" شامل تعدادي از مقالات ارائه شده در كنفرانس اسلام و اكولوژِي در دانشگاه هاروارد و شامل 9 فصل مي باشد که ترجمه آن توسط انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد چاپ شده است.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار