برگزاری کنفرانس بین المللی مهندسی کامپیوتر و دانش در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری کنفرانس بین المللی مهندسی کامپیوتر و دانش در دانشگاه فردوسی مشهد

پنجمين كنفرانس بين المللي مهندسي كامپيوتر و دانش (ICCKE 2015) به صورت مجازی و در روز پنجشنبه 7 آبان برگزار شد.

دکتر عباس رسول زادگان، استادیار گروه آموزشی مهندسی کامپیوتر و دبیر علمی این کنفرانس با بیان اینکه اين كنفرانس در سال 1390 توسط گروه مهندسي كامپيوتر دانشگاه فردوسي مشهد و به عنوان اولين كنفرانس مجازي در منطقه بنيان گذاشته شده است، گفت: بعد از برگزاري موفق چهار دوره گذشته آن، این کنفرانس به عنوان يكي از كنفرانس‌­هاي معتبر در حوزه مهندسي كامپيوتر شناخته مي­‌شود.

وی هدف از برگزاري اين كنفرانس را فراهم‌­سازي يك بستر بين­‌المللي براي تبادل علمي پژوهشگران حوزه مهندسي كامپيوتر بدون نياز به حضور فيزيكي و صرف هزينه‌­ها و زمان مورد نياز دانست.

دکتر رسول زادگان در خصوص محورهای این کنفرانس خاطرنشان کرد: در راستای اهداف اولیه، كنفرانس در 20 محور و در زمينه­‌هاي شبكه­‌هاي حسگر بيسيم و موردي، امنيت، الگوريتم، بيوانفورماتيك، پردازش تصاوير پزشكي، يادگيري ماشين، محاسبات نرم، محاسبات ابري، شناسايي الگو، وب معنايي و پردازش زبان طبيعي، مهندسي نرم­‌افزار، برنامه‌­نويسي موازي، معماري و غيره ارائه شد.

دبیر علمی کنفرانس با اشاره به مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنفرانس یادآور شد: در مجموع 191 مقاله به دبيرخانه كنفرانس ارسال و پس از طی فرآیند داوری 65 مقاله پذیرفته شد که در فرآیند داوری مقالات، 232 داور داخلی و خارجی از دانشگاه‌­هاي معتبر داخل و خارج مشاركت داشته اند.

استادیار گروه آموزشی مهندسی کامپیوتر با اشاره به برگزاری 12 نشست علمی در روز کنفرانس عنوان کرد: دكتر احراري، دانشيار دانشگاه سوجوي ژاپن و دكتر اميني صالحي، استاديار دانشگاه لوئيزيانا در لافايت آمريكا نیز به عنوان سخنران كليدي در خصوص موضوعات جديد حوزه مهندسي كامپيوتر سخنرانی کردند.

لازم به ذکر است دکتر سعید ابریشمی، مدیر گروه آموزشی مهندسی کامپیوتر به عنوان دبیر کنفرانس و دکتر امیرحسین طاهری نیا و دکتر سیدکمال الدین غیاثی شیرازی، از اعضای هیأت علمی گروه آموزشی مهندسی کامپیوتر به عنوان دبیران اجرایی در برگزاری این کنفرانس مشارکت داشته اند.
      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار