برگزاری چهارمین دوره لیگ مسابقات «دومینو» در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری چهارمین دوره لیگ مسابقات «دومینو» در دانشگاه فردوسی مشهد

چهارمین دوره لیگ مسابقات «دومینو» استان خراسان رضوی به همت انجمن علمی ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، محمد جواد سبک‌خیز، دبیر انجمن‌های علمی دانشکده ریاضی دانشگاه پنج شنبه 14 آبان ماه در مراسم برگزاری چهارمین دوره لیگ مسابقات دومینو که در دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهدبرگزار شد، با اشاره به سه تیم برتر چهارمین دوره لیگ مسابقات «دومینو»،  گفت: رتبه اول این دوره مسابقات را نرجس بحرینی و فاطمه زارعی در رشته فیزیک ، رتبه دوم الا باور، دانشجوی آلمانی در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی و مهلا راینی نژاد دانشجوی تاریخ ایران باستان و رتبه سوم را نیز حانیه احمدی و نیلوفر مادیان در رشته ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد کسب کردند.

وی با تاکید براینکه امسال شرکت کنندگان خارجی از کشورهای آلمان و اتریش در این دوره مسابقه  حضور یافتند، اظهار کرد: این مسابقه امسال در سطح تمام دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور و آزاد استان خراسان رضوی برگزار شد.

دبیر انجمن‌های علمی دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام اینکه 38 تیم در چهارمین دوره لیگ مسابقات «دومینو» شرکت کرده‌اند، عنوان کرد: استقبال از این مسابقه بسیار خوب بود و15 تیم نسبت به سال گذشته افزایش یافت و شرکت کنندگان از تمام رشته‌ها حضور یافتند.

سبک‌خیز با تاکید براینکه امیدواریم در سال آینده این مسابقه را در سطح ملی برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: بازی اصلی این مسابقه دومینوی ریاضی بود که در هر مرحله 16 نوع سوال طرح می‌شد و در حاشیه‌ آن بازیهای روبیک و برج هانوی انجام شد.

وی از  برگزاری  مسابقات ملی بازی و ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد در 5 الی 6 اسفندماه خبرداد و یادآور شد: انجمن علمی ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد توانست در هشتمین جشنواره ملی حرکت برگزیده شود.

سهیلا کاخکی، سرپرست علمی چهارمین دوره لیگ مسابقات دومینو دانشگاه فردوسی مشهد  نیز در این مراسم اضافه کرد: این مسابقه هرسال در سطح دانشگاه برگزار می‌شد ولی باتوجه به اهمیت زیاد آن، امسال در سطح استان خراسان رضوی برگزار شد. وی ادامه داد: هنوز دیدگاه بعضی افراد نسبت به رشته ریاضی تک بعدی بوده و از کاربرد آن اطلاعی ندارند بنابراین قصد داریم که با برگزاری چنین مسابقاتی این دیدگاه را از بین ببریم.

سرپرست علمی چهارمین دوره لیگ مسابقات دومینو با تاکید براینکه در مسابقه دومینو دقت و تمرکز بسیار اهمیت داشته و طی آن نیز افزایش می‌یابد، تصریح کرد: شرکت‌کنندگانی از دانشگاه‌های فردوسی مشهد ، خیام، دانشگاه آزاد و تربیت معلم همچنین تیم‌های دانش‌آموزی که سعی دارند به نوعی خود را با نسل دانشجو وقف دهند، در این دوره از مسابقات دومینو حضور یافتند.

کاخکی با بیان اینکه در این مسابقه شرکت‌کنندگان در قالب تیم‌های دونفره حضور یافتند، افزود: امیدواریم این بازی علاوه بر زمینه علمی آن، تجربه مناسبی برای شرکت کنندگان باشد و بتوانیم این مسابقه را در سال‌های آینده پیشرفته‌تر برگزار کنیم.

خبرنگار: بنفشه مالکی

domin1

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار