گرامیداشت روز کتابدار در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
گرامیداشت روز کتابدار در دانشگاه فردوسی مشهد

کتابخانه قلب هر دانشگاه است این باور کتابداران و همه فرهیختگانی است که بر اهمیت نقش کتابخانه ها به عنوان پیشتیبان اهداف آموزشی و پژوهشی واقف هستند.

آبان ماه هر سال هفته گرامیداشت کتاب و کتابخوانی برگزار می شود و یک روز آن را به نام گرامیداشت کتابدار می شناسیم . به همین مناسبت در کتابخانه ها مراسم ویژه ای برگزار می گردد.

مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان بزرگترین کتابخانه این دانشگاه هر ساله با دعوت از کتابداران شاغل ، بازنشسته و اساتید این حوزه مراسم صمیمانه ای برگزار می نماید .

یکشنبه 24 آبان امسال نیز این مراسم به زیباترین شکل ممکن با حضور دکتر کافی رئیس  دانشگاه و دکتر ابراهیمی مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه و همراهانشان برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت از12 الی 14:30 برگزار گردید ابتدا یادی از مرحوم پوراندخت سلطانی شد. ایشان یکی از اساتید به نام و از پایه گذاران علوم کتابداری و اطلاع رسانی نوین در ایران وهمچنین برنده جایزه ترویج علم ایران بودند که در 16 آبان امسال به رحمت ایزدی پیوستند.

رئیس دانشگاه در سخنان خود ضمن تشکر از فعالیتهای کتابداران در سالهای اخیر اظهار داشت: دنیا براساس همین فعالیتهائی که نمود آن در قالبهای آموزشی و پژوهشی قابل رؤیت است ، ما را ارزیابی و قضاوت می کنند.

14093

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار