برگزاری نخستین همایش ملی حقوق و نظام بانکی

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری نخستین همایش ملی حقوق و نظام بانکی

نخستین همایش ملی حقوق و نظام بانکی به همت گروه حقوق دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری بانک های عامل، روز پنج شنبه، 28 آبان در آمفی تئاتر دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.

دکتر سید مهدی سید زاده ثانی، استادیار گروه آموزشی حقوق و دبیر همایش با اشاره به مشکلات حقوقی نظام بانکی کشور گفت: اين همايش مي­تواند ضمن طرح موضوع در فضاي حقوقي کشور، ارائه راه­حل­هاي حقوقي و قضايي در زمينه بن بست هاي موجود، دفاع عالمانه از برخي نسبت­هاي وارده نسبت به بانک­ها و بستر تهيه لايحه جامعه حقوق بانکي را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه در این همايش تلاش مي­شود تا از نگاه گرايش­هاي مختلف حقوقي ( حقوق کيفري، حقوق خصوصي، حقوق عمومي و حقوق بين الملل) به موضوع رابطه حقوق و نظام بانکي پرداخته می شود، اظهار کرد: در این همایش از پتانسيل عظيم پژوهشگران، اساتيد، قضات، مديران و مشاوران حقوقی بانک­ها، وکلاي دادگستري و دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي کشور استفاده شده است.

دکتر سید زاده ادامه داد: در این همایش 100 عنوان مقاله به دبیرخانه مقاله ارسال شده که از این بین40 عنوان مقاله مورد پذیرش هیأت داوران قرار گرفته است.

وی تعداد مقالات ارائه شده در این همایش را 23 مقاله عنوان کرد و یادآور شد: در پایان همایش 7 مقاله برگزیده و 7 مقاله قابل تقدیر نیز معرفی خواهند شد.

استادیار گروه آموزشی حقوق دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه مقالات برگزیده در مجله مخصوص همایش چاپ خواهد شد، اظهار کرد: تعداد 15 عنوان مقاله نیز تنها به صورت چکیده در این مجله چاپ خواهد شد.

لازم به ذکر است این همایش تا ظهر روز 29 آبان در دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد ادامه خواهد داشت.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار