برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

مراسم اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، روز سه شنبه، 3 آذر با حضور رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی دانشگاه برگزار شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردووسی مشهد در این مراسم با قدردانی از مسئولان برگزار کننده این جشنواره، گفت: شجاعت دانشجویانی که دست به قلم می برند و به هر شکلی در نشریات دانشجویی فعالیت می کنند، ستودنی است.

وی با بیان اینکه یک نوشته مخاطب بی پایان دارد و نمی شود یک نوشته را محدود کرد، اظهار کرد: یکی از افتخارات دانشگاه فردوسی مشهد چاپ نشریات برتر از بعد کمی و کیفی در دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: تمام تلاش دانشگاه بر این است که دانشجویان در نشریات دانشگاه، بیان بدون دغدغه ای داشته باشند و در آینده نیز در نشریات بیرون دانشگاه به فعالیت بپردازند.

پیش از سخنان دکتر کافی، دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با بیان اینکه نشریات دانشجویی فرصت مناسبی برای تمرین اندیشه ورزی و قانون مندی است، گفت: براساس آیین نامه مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی فرصت های زیادی برای تمرین تفکر در نشریات دانشجویی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه فرآیند نظارت بر نشریات و کسب مجوز، به روشنی در آیین نامه لحاظ شده است، اظهار کرد: چارجوب خاصی برای آزادی نشریات دانشگاهی وجود دارد و این مسئله را باید دانشجویان مدنظر داشته باشند.

دکتر یوسفی انجمن های علمی را مکانی برای رسیدن به هدف علمی دانست و یادآور شد: در حوزه نشریات تمرین فعالیت های ارتباطی، رسانه ای، روزنامه نگاری و اندیشه ورزی بیان و قلم صورت می گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام اینکه 77 نشریه فعال در دانشگاه وجود دارد، یادآور شد: دانشجویان بدون درگیر شدن به فرم و شکل نشریات، از آزادی موجود در این دوره استفاده کنند و به انتشار باورهای خود بپردازند.

در پایان این مراسم از سامانه جامع نشریات دانشگاه فردوسی مشهد با عنوان سند كه محتواي آرشيو كامل نشريات دانشجويي منتشره در دانشگاه مي باشد، رونمايي شد.

لازم به ذکر است فراخوان ارسال آثار برای این جشنواره از خرداد ماه آغاز شد و 11 نشریه فرهنگی و 13 نشریه علمی در این جشنواره شرکت کردند که در پایان با اهدای لوح تقدیر از نشریات برتر قدردانی شد.

برای مشاهده نتایج جشنواره روی فایل که بعد از عکس ها می باشد کلیک کنید

15027

15026

15025

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار