برگزاری مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)

مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، روز سه شنبه، 3 آذر در سالن اجتماعات هتل خورشید مشهد برگزار شد.

دکتر سیدضیا هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) به روحیه مذهبی دانشجویان اشاره کرد و گفت: تاکنون 15 هزار دانشجو در طرح پیاده روی به مناسبت شهادت امام رضا (ع) شرکت کرده اند.

وی با ابراز تاسف از سیاه نمایی برخی رسانه ها در خصوص فضای دانشگاه ها یادآور شد: برگزاری 15 جشنواره ملی و حضور 300 نفر برگزیده در آیین اختتامیه و دغدغه های ارزشمند دانشجویان نباید با اخباری ناقص مورد تخریب و تهدید قرار بگیرد.

پیش از سخنان دکتر هاشمی، دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به برگزاری 15 جشنواره ملی در دانشگاه های کشور گفت: در برگزاری این جشنواره شاهد تلاش های بی وقفه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بوده ایم.

وی با بیان اینکه دانشگاه های مختلف باید سهم خود را در معرفی سیره امام رضا (ع) ایفا کنند، اظهار کرد: امام رضا (ع) یک گنجینه پرمحتواست که باید بیش از این مسائل به ایشان پرداخته شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد به سهم هر دانشگاه برای برگزاری جشنواره های استانی اشاره کرد و یادآور شد: دانشگاه فردوسی مشهد با برگزاری همایش سیره و معارف رضوی تلاش کرده است سهم خود را در این جشنواره ایفا کند.

در ادامه حجت الاسلام فقیه اسفندیاری، دبیر هیأت علمی بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، با اعلام اینکه برنامه های جامع بنیاد با هدف ارتقای کمی و کیفی برنامه و دعوت از فرهیختگان حوزه علمی کشور است، گفت: ظرفیت بالای معارف اهل بیت چیزی نیست که تنها با برگزاری چند همایش به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه بنیاد برای ارتقای کمی و کیفی به یاری پژوهشگران نیاز دارد، ابراز امیدواری کرد: جشنواره چهاردهم متناسب با چشم انداز اجتماعی کشور و در شانیت و جایگاه امام رضا (ع) باشد.

دبیر هیأت علمی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) موازی کاری در این حوزه را مناسب ندانست و اظهار کرد: ایجاد یک موضوع و شعار واحد برای هر جشنواره و طراحی یک دایره المعارف در پایان 10 دوره جشنواره می تواند در برگزاری هر چه بهتر این همایش ها مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر جعفر پور، رئیس اداره پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا (ع) نیز با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار وزارت علوم در این جشنواره همکاری کرده است، گفت: دانشگاه ها بسته به توان خود و اینکه در چه حوزه ای می توانند فعالیت کنند، جشنواره مربوط به خود را برگزار کرده اند.

وی با بیان اینکه در این جشنواره 4 هزار نفر شرکت کرده اند، اظهار کرد: مخاطب این جشنواره تنها دانشگاهیان بوده اند و در پایان 300 نفر به عنوان برگزیده معرفی شدند.

دکتر جعفرپور ابراز امیدواری کرد: جشنواره چهاردهم به صورت کمیته ای و با مشارکت بیشتر دانشگاه ها برگزار شود.

در ادامه دکتر جوکار، دبیر علمی بخش جشنواره هنرهای تجسمی و آقای واحدی، معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی به بیان توضیحاتی در خصوص جشنواره پرداختند و در پایان از مجریان برگزاری بخش دانشگاهی سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع( تقدیر شد.

em3

em2

em4

em5

em1

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار