برگزاری مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش ملی- علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی ایران

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش ملی- علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی ایران

مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش ملی- علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی ایران، با حضور دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، روز چهارشنبه، 4 آذر در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی برگزار شد.

دکتر یوسفی در این مراسم با اشاره به اینکه تمرین و کسب تجربه‌های ارزنده علمی درمیان فعالیت‌های جمعی و گردهمایی‌های انجمن‌های علمی نقش بسزایی دارد، اظهار کرد: فلسفه اصلی و وجودی انجمن‌های علمی، تولید علم نبوده بلکه تمرین برای کسب تجربه‌های ارزنده علمی است.

 معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: مهم‌ترین دستاورد انجمن‌های علمی، تجربه فعالیت‌های جمعی بوده و به همین دلیل روحیه کارآفرینی و ریسک‌پذیری در این مجموعه تقویت می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس آمار، سهم اعضای انجمن‌های علمی در ایجاد مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار برجسته است و تجاربی که دانشجویان در این انجمن ها کسب می کنند، آمادگی آنان را برای ورود به بازار کار افزایش خواهد داد.

دکتر یوسفی با اشاره به تجربه‌ی سال‌ها خدمت در معاونت فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد: اگر فعالیت‌ها به تشکل‌های دانشجویی سپرده و امکان حضور آنان فراهم شود، تجربه های بهتری از سازمان‌های دانشگاهی رقم‌زده خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری هشتمین دوره جشنواره ملی حرکت توسط انجمن های علمی در دانشگاه فردوسی مشهد ، افزود: خوشبختانه ذخیره بسیار ارزشمندی در دانشگاه فردوسی شکل‌گرفته و اکنون 93 انجمن علمی فعال با بیش از 6 هزار عضو و با ظرفیت گسترده‌ای فعالیت می‌کنند که در کشور بی‌نظیر بوده و در جشنواره‌ها و رتبه‌بندی‌های مختلف نیز این نکته متوجه دانشگاه فردوسی مشهد بوده است.

وی با تأکید براینکه سهم دانشجویان در شکل گیری همایش های اینچنینی قابل تحسین است، ابراز امیدواری کرد: محصول برگزاری این همایش هم برای خود انجمن علمی مهندسی متالوژی و مواد و هم برای سایر پژوهشگران قابل استفاده باشد.

سعید سلیمانی، بازرس بررسی حرکت دانشگاه میزبان در دوازدهمین همایش ملی- علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی نیز در ادامه این مراسم خاطرنشان کرد: اتحادیه انجمن‌های علمی مهندسی مواد و متالوژی برای اولین بار در سال 1380 در حاشیه اولین همایش مشترک انجمن علمی و دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی و انجمن ریخته‌گری ایران شکل گرفت که بعد از پردازش ایده‌ها منتهی به گردهمایی انجمن‌های علمی مهندسی مواد و متالوژی سراسر شد.

 وی ادامه داد: برگزاری مسابقات سراسری ریخته‌گری، سرامیک، برگزاری همایش ملی- علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی و انتشار نشریه آمن ازجمله فعالیت‌های دانشجویی اتحادیه انجمن‌های علمی مهندسی مواد و متالوژی است.

بازرس دوازدهمین همایش ملی- علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالوژی گفت: این همایش با حمایت مادی اتحادیه انجمن های علمی مهندسی متالوژی و حمایت معنوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده است.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار