حضور مددجویان آسایشگاه معلولین فیاض بخش در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
حضور مددجویان آسایشگاه معلولین فیاض بخش در دانشگاه فردوسی مشهد

به مناسبت 12 آذر، روز جهانی معلولین، تعدادی از مددجویان آسایشگاه معلولین فیاض بخش، با شعار " من هم هستم" روز سه شنبه، 10 آذر در میدان علوم دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافتند.

خانم نبوی، مسئول روابط عمومی این آسایشگاه با اشاره به روز جهانی معلولان گفت: یک روز در سال به نام معلولان نامگذاری شده است که آن روز هم عمومأ با وعده های مسئولان سپری می شود.

وی با بیان اینکه آسایشگاه معلولین فیاض بخش یک هفته را برای معلولین در نظر گرفته است به برنامه های این آسایشگاه اشاره و اظهار کرد: آسایشگاه برنامه هایی برای معلولان در این هفته تدارک دیده است که در سطح جامعه دیده شوند.

مسئول روابط عمومی آسایشگاه معلولین فیاض بخش با اعلام اینکه این برنامه ها برای تلنگر به مردم جامعه تدارک دیده شده است، ادامه داد: اگر مسئولان به قانون حمایت از معلولان عمل کنند، بسیاری از مشکلات اشتغال، تحصیل و مناسب سازی شهری آنها حل خواهد شد.

خانم نبوی حضور در دانشگاه ها را برنامه روز اول این آسایشگاه دانست و یادآور شد: حضور در میادین شهر، گشت شهری با اتوبوس، حضور در سینما هویزه و تشرف به حرم مطهر رضوی از برنامه های هفته معلولان در آسایشگاه می باشد.

وی با اشاره به مسابقه ویلچررانی روز جمعه در بوستان ملت گفت: اعلام قطع نامه 12 ماده ای معلولان و به پرواز درآوردن بالن آرزوها از برنامه های دیگر این آسایشگاه در روز جمعه می باشد.

مسئول روابط عمومی آسایشگاه معلولان فیاض بخش در ادامه تعداد معلولین جسمی حرکتی آسایشگاه را 530 نفر اعلام و اظهار کرد: 65 نفر از معلولین در خارج از آسایشگاه سرویس دهی می شوند و معلولان در آسایشگاه نیز از امکانات رفاهی، مذهبی، توانیخشی، ورزش همگانی، ورزش حرفه ای، گفتار درمانی و فیزیوتراپی استفاده می کنند.

وی با درخواست از مردم برای بازدید از آسایشگاه یادآور شد: مواجه شدن مردم با مشکلات اجتماعی و فردی مددجویان می تواند در طرز فکر مردم تغییر ایجاد کرده و آنها را ترغیب به حل مشکلات معلولان کند.

خانم نبوی در پایان با اعلام اینکه 80 درصد هزینه ها توسط خیرین تامین می شود، گفت: دانشگاهیان با مراجعه به سایت آسایشگاه معلولان فیاض بخش به آدرس fbrc.ir می توانند با فعالیت های این مرکز بیشتر آشنا شوند.

as2

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار