آغاز به کار نمایشگاه بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی

ارسال شده در تاریخ :
آغاز به کار نمایشگاه بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی

نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی، با حضور دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی روز جمعه، 13 آذر در محل نمایشگاه بین المللی مشهد آغاز به کار کرد.

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گفت: این نمایشگاه فرصتی برای پژوهشگران دانشگاه ها، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و موسسات پژوهشی استان است که بتوانند کارهایی که در طول سال انجام داده اند را به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه علاوه بر دانشگاه ها و مراکز رشد، ادارات دولتی و سازمانها نیز حضور دارند، اظهار کرد: نوآوران و پژوهشگران در این نمایشگاه می توانند ارتباط خوبی با واحدهای اجرایی و اداری برقرار و فعالیت های پژوهشی خود را عرضه کنند.

استاندار خراسان رضوی ارتباط منطقی دانشگاه و جامعه را ظرفیت خوبی برای پیشرفت و عملی شدن سیاستهای اقتصاد مقاومتی دانست و یادآور شد: بسیاری از دستگاه های ارائه شده در این نمایشگاه می توانند پژوه های کاربردی ای برای کاهش هزینه ها در مصرف آب، برق و گاز باشند.

وی با بیان اینکه مشکلات شرکت های دانش بنیان در مرکزی با دبیری رئیس پارک علم و فناوری در استانداری در حال پیگیری است گفت: مراکز رشد در دانشگاه ها ظرفیت خوبی برای کارهای پژوهشی دارند و اگر کارهای پژوهشی با نیازهای جامعه متناسب باشد، می توانند در رفع مشکلات جامعه کاربردی تر عمل کند.

nam94.6

nam94.7

nam94.8

nam94.9

nam94.2

nam94.1

nam94.3

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار