برگزاری نشست پرسش و پاسخ با موضوع بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری نشست پرسش و پاسخ با موضوع بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه فردوسی مشهد

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دانشجو در هیچ مقطعی تهدید نبوده است، یادآور شد: هر زمانی که به دانشجویان اعتماد شده است، موجب کسب افتخار برای ایران شده اند.

نشست پرسش و پاسخ با موضوع بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ، با حضور دکتر کافی، رئیس و دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد و به همت شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه، روز شنبه، 14 آذر در سالن اجتماعات دانشکده علوم برگزار شد.

دکتر کافی در این نشست با اشاره به بار سنگینی که بر دوش دانشجویان است، گفت: دانشجویان در تمام دوران این کشور حلقه اتصال بین روشنفکران و بدنه جامعه بوده اند و هزینه های بسیار سنگینی برای حفظ استقلال کشور پرداخت کرده اند.

وی هدیه کردن زندگی و تداوم آرمان های جامعه را از اقدامات دانشجویان در تمام این سال ها دانست و اظهار کرد: هر کجا که انقلاب اسلامی و نهضت مردم ایران به مساعدت نیاز داشت، این دانشجویان بودند که در تمام عرصه ها حضور موثری داشته اند.

دکتر کافی با اشاره به حضور دانشجویان در سپاه، جهادسازندگی و کمیته ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تمام تلاش مدیران پس از انقلاب بر این است که جنبش دانشجویی رسالت خویش را مانند گذشته انجام داده و این رسالت با کمترین هزینه انجام شود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دانشجو در هیچ مقطعی تهدید نبوده است، یادآور شد: هر زمانی که به دانشجویان اعتماد شده است، موجب کسب افتخار برای ایران شده اند.

وی نقش دانشگاه فردوسی مشهد در تقدیم شهدای دانشجو را پررنگ دانست و اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و مذهبی شهر مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد بیش از 140 دانشجوی شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که این آمار قابل توجه است.

دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز در ادامه با اشاره به اینکه جنبش های دانشجویی سه پیام عمده دارند، گفت: استقلال طلبی، آزادی خواهی و عدالت جویی پیام های عمده جنبش های دانشجویی است که تا به امروز نیز ادامه داشته است.

وی با بیان اینکه وظیفه دانشجوی امروز این است که حافظ ارزش های دانشجویان پیشین باشد، یادآور شد: به میزانی که تلاش کنیم این سه ارزش در دانشگاه تقویت و احیا شود، فضای فرهنگی کشور را اعتلا بخشیده ایم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، محیط سرزنده فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه را وابسته به فضای فرهنگی کشور دانست و اظهار کرد: دانشجوی فعال باید نسبت به مسائل کلی کشور و دانشگاه حساس بوده و نسبت به آن جهت گیری داشته باشد.

در ادامه مراسم دانشجویان نماینده تشکل ها و انجمن ها به بیان مشکلات و انتقادات خود در حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی پرداختند.

ابهام در اجرای طرح حجاب و عفاف، مشکلات برای برگزاری مناظره ها و همایش ها، ابهامات منشور امر به معروف و نهی از منکر، مشکل بودجه تشکل ها، کمبود فضا برای انجمن ها، اصول برگزاری کرسی های آزاداندیشی، لزوم ایجاد وحدت رویه در بین دانشگاه های کشور در خصوص نحوه برگزاری مناظره ها و درخواست صدور مجوز به تشکل های دگر اندیش از جمله مسائلی بود که دانشجویان در این نشست مطرح کردند و مسئولان دانشگاه نیز در پایان به سوالات مطرح شده، پاسخ داده و ابراز امیدواری کردند که به انتقادات و پیشنهادات نیز تا حد امکان عمل کنند.

لازم به ذکر است پیش از سخنان دکتر کافی، خانم فرزانه رستمی، دبیر شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه به معرفی شورای تعامل و تبادل پرداخت و هدف از ایجاد این شورا را اطلاع از نظرات مشورتی دانشجویان و انتقال بی واسطه نظرات روسا به دانشجویان عنوان کرد.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار