راه اندازی دستگاه خشک کن سرمایشی در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
راه اندازی دستگاه خشک کن سرمایشی در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد

دستگاه خشک کن سرمایشی (Freeze Dryer) مدل FD10 ساخت شرکت تجهیزات سازان پیشتاز در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد نصب و آماده ارائه خدمات به اساتید، دانشجویان و پژوهشگران گردید.

علی جباری آزاد، مدیر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه با اعلام این خبر گفت: روش خشک کردن انجمادی به معنی خارج کردن آب از مواد بیولوژیکی و غیرآلی است که در اثر حرارت صدمه می‌بینند.

وی این روش را برای مواد حساس و پرارزش مانند دارو‌ها، واکسن‌ها، آنتی بیوتیک‌ها، اجزاء تشکیل دهنده خون، نمونه‌های بیولوژیکی، میکرو ارگانیسم‌ها، مواد غیر آلی حساس، پودر فلز‌های کمیاب و سرامیک‌ها قابل استفاده دانست.

مدیر آزمایشگاه مرکزی با اشاره به اینکه روش خشک کردن انجمادی به عنوان یک روش مهم در ساخت پودر با سایز نانو مطرح است، گفت: به طور کلی کاربرد روش خشک کردن انجمادی در صنایع داروئی، غذائی، پزشکی، شیمیایی، بیوتکنولوژی، بانکهای خون، گیاه‌شناسی، کشاورزی، متالورژی، باستان‌شناسی و غیره می‌باشد.

وی با بیان اینکه این دستگاه در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد راه اندازی شده است، اضافه کرد: اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد می­توانند با استفاده از گرنت و تخفیف ویژه تعریف شده در سامانه آزمایشگاه مرکزی ­از خدمات این دستگاه استفاده نمایند.

دکتر جباری ادامه داد: سایر متقاضیان از جمله صنایع و موسسات نیز می توانند با پرداخـت هزینه از این دستگاه و سایر امکانات آزمایشگاه مرکزی بهره­مند گردند.

لازم به ذکر است هزینه استفاده از دستگاه به ازای هر 24 ساعت، 400.000 ریال می باشد و پژوهشگران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ساعات ارئه خدمت، با تلفن 38804394 با کد 051 و یا داخلی 4394 آقای مهندس خادمی تماس حاصل کنند.

16015

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار