برگزاری دوازدهمین نمایشگاه کتاب های تخصصی لاتین در گفتگو با رئیس مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری دوازدهمین نمایشگاه کتاب های تخصصی لاتین  در گفتگو با رئیس مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه

دوازدهمین نمایشگاه کتاب های تخصصی لاتین در دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری انجمن فرهنگی ناشران بین الملل ایرانیان، از تاریخ 28 آذر لغایت 2 دی در محل مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه در حال برگزاری است.

دکتر زهره عباسی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه تامین منابع، غنای فرهنگی کتابخانه های دانشگاهی و استفاده دانشجویان، اعضای هیأت علمی و محققان از این منابع می باشد.

وی با اشاره به اینکه امسال نمایشگاه زودتر از سال های گذشته برگزار شده است، اظهار کرد: برای جلوگیری از عدم تداخل با زمان امتحانات دانشجویان، نمایشگاه امسال زودتر از زمان سال های گذشته برگزار شد.

دکتر عباسی با بیان اینکه کتاب های نمایشگاه به زبان اصلی و از سال 2012 به بعد چاپ شده اند، یادآور شد: حداقل تخفیف 15 درصدی برای کتاب ها در نظر گرفته شده است که در روزهای پایانی نمایشگاه ممکن است میزان تخفیف افزایش یابد.

وی مکان نمایشگاه را لابی طبقه اول کتابخانه مرکزی معرفی و اظهار کرد: برای صرفه جویی در هزینه ها، استفاده از پتانسیل کتابخانه مرکزی و سنجش امکان استفاده از کتابخانه مرکزی برای نمایشگاه های بزرگتر، فضای کتابخانه برای این مهم انتخاب شده است.

رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه با بیان اینکه لیست کتاب ها در سایت انجمن ناشرین و هم در سایت کتابخانه مرکزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر مراجعه حضوری، انتخاب و درخواست کتاب از طریق پورتال اساتید و دانشجویان نیز انجام خواهد شد.

وی درخواست کتاب برای گروه های آموزشی را نیز یکی از دیگر از راه های خرید کتاب دانست و یادآور شد: اعضای هیأت علمی می توانند با بازدید از نمایشگاه، کتاب های مربوط به رشته آموزشی خود را سفارش داده تا از طریق کتابخانه خریداری شده و برای استفاده دانشجویان و اعضای دیگر هیأت علمی مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است نمایشگاه کتاب های تخصصی لاتین، از 28 آذر لغایت 2 دی از ساعت 9 لغایت 17، در محل مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد آماده بازدید علاقه مندان می باشد.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار