برگزاری مراسم تقدیر از دانش آموختگان برتر دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری مراسم تقدیر از دانش آموختگان برتر دانشگاه فردوسی مشهد

مراسم تقدیر از دانش آموختگان و پژوهشگر برتر دانشگاه فردوسی مشهد، روز دوشنبه، 30 آذر در سالن اجتماعات دانشکده علوم برگزار شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت های یک ساله دانشگاه به محضر نیکوکاران و خیراندیشان، گفت: بدون مساعدت و پشتیبانی این نیکوکاران، دانشگاه فردوسی مشهد نمی توانست به جایگاه فعلی خود دست یابد.

وی با بیان اینکه رویکرد دانشگاه در سال های اخیر تغییر کرده است، گفت: پایان کمیت گرایی و حرکت در مسیر کیفی از جمله اهداف دانشگاه بوده است.

دکتر کافی با اعلام تاسیس دفتر برنامه ریزی و توسعه آموزش عالی در دانشگاه گفت: آمایش دقیق از آموزش عالی در دانشگاه و بررسی ایجاد رشته ها و مقاطع جدید در دانشگاه فردوسی مشهد توسط این دفتر انجام می شود.

وی جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد در دیپلماسی علمی را ممتاز دانست و اظهار کرد: حضور 1300 دانشجو از 30 کشور دنیا در این دانشگاه، نشان از حرکت دانشگاه به سمت بین المللی شدن دارد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به مقام برگزیده دانشگاه در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری کشور خاطرنشان کرد: با تمام این فعالیت ها، با سند راهبردی دانشگاه فاصله داشته و باید تلاش های اعضای هیأت علمی و دانشجویان بیشتر از این مقدار باشد.

وی با اشاره به تراز علمی خراسان بزرگ اظهار کرد: دانشجویان و دانش آموختگان حاضر در این مراسم عصاره دانشجویان دانشگاه هستند و باید برای اینکه خراسان همچنان به عنوان مهد علم و فناوری شناخته شود، تلاش کنند.

دکتر کافی در پایان با تشکر از تلاش های بنیاد دانشگاهی فردوسی که با تمام توان در کنار مدیران دانشگاه قرار دارد، از مرحوم حکیمیان یکی از خیرین بنیاد دانشگاهی فردوسی به نیکی یاد و ابراز امیدواری کرد با الگو قرار دادن چنین افرادی، جمعیت خیرین دانشگاهی توسعه یابد.

حمید مستشاری، نائب رئیس بنیاد دانشگاهی فردوسی نیز دغدغه بنیاد برای حضور در کنار مدیران دانشگاهی را به کارگیری دانشجویان در صنعت و اجتماع دانست و اظهار کرد: برای رفاه حال دانشجویان، فعالیت های بنیاد بیشتر در مسائل رفاهی تمرکز پیدا کرده است.

در ادامه علی باقرزاده، رئیس هیأت مدیره بنیاد در خصوص فرهنگ دوستی خراسان سخنانی ارائه کرد و گفت: خراسان مهد ادب و دانش بوده است و سخن وران و دانشمندان ایرانی در جهان معروف هستند.

وی فردوسی را بزرگترین شاعر جهان دانست و اظهار کرد: پدران ما در گذشته قدم های بزرگی برداشته اند و اکنون وظیفه ماست که راه آنها را ادمه دهیم.

در ادامه آقای علیرضا ناظری، عضو هیأت امنای بنیاد دانشگاهی فردوسی گزارشی از فعالیت  های بنیاد ارائه کرد و در پایان دکتر محمد جعفر یاحقی، نحوه انتخاب پژوهشگر برتر در زمینه فردوسی شناسی و شاهنامه پژوهی را برای حاضران تشریح کرد

در ادامه مراسم از سرکار خانم لیلا حق پرست به  عنوان پژوهشگر منتخب در حوزه شاهنامه پژوهی و  از دانشجویان و دانش آموختگان برتر رشته های دانشگاهی تقدیر شد.

16059

16056

16058

16057

16054

16053

.

برای مشاهده لیست دانش آموختگان برتر اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده تصویر دانش آموختگان برتر اینجا را کلیک کنید

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (1 نظر)

  سعید باقری
  يكشنبه ۶ دي ۱۳۹۴ - ۲۲:۸

  سلام
  عکس بیشتری از مراسم گرفته نشده؟
  عکس های که دانش آموخته حا در حال دریافت جوایز باشند.
  --------------------------------
  پاسخ :
  دوست گرامی سلام
  در ذیل خبر میتوانید عکس های بیشتر را مشاهده کنید

  آخرین اخبار