برگزاری هفتمین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری هفتمین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد

هفتمین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد در سال 94، با حضور دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و معاونان وی و روسای دانشکده ها، روز چهارشنبه، 16 دی ماه در سالن شورای سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر کافی در این جلسه در خصوص پیشرفت و اعتلای جایگاه دانشگاه گفت: در این خصوص آسیب شناسی های لازم انجام شده است و با جذب اعضای هیأت علمی توانمند تلاش شده است دانشگاه جایگاه شایسته خود را در سال های آینده به دست بیاورد.

وی با اشاره به اینکه جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد کمتر از حد انتظار مدیریت دانشگاه می باشد، عنوان کرد: شناسایی نخبگان و اساتیدی جریان ساز در کشور که علاقه دارند در دانشگاه فردوسی مشهد جذب شوند، یکی از راهکارهای کوتاه مدت برای ارتقای جایگاه دانشگاه می باشد.

دکتر کافی گسست مدیریتی در سلسله مراتب دانشگاه را مسئله ای مهم برای عدم پیشرفت دانشگاه دانست و اظهار کرد: انتقال سیاست های مدیریت برای اعضای هیأت علمی می تواند ارتباط ارگانیک مدیران گروه ها و مدیران دانشکده ها را افزایش دهد.

وی با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه در دولت و عدم افزایش بودجه ها در سال آینده ابراز امیدواری کرد با همکاری و مدیریت صحیح هزینه ها، مسایل و مشکلات مالی برای دانشگاه ایجاد نشود.

در ادامه دکتر جوان جعفری، رئیس دانشکده علوم اداری و اقتصاد با اشاره به جلسات پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در استانداری گفت: حساسیت و تمرکز ویژه ای بر روی دانشگاه ها و خصوصا دانشگاه فردوسی مشهد وجود دارد و باید از اقداماتی که منجر به تخلف خواهد شد، جلوگیری شود.

وی تبلیغات زودهنگام، استفاده از وقت و امکانات دانشگاه، سخنرانی و بحث های آزاداندیشی افراد سابقه دار و تخلفات انتخاباتی سایبری را از موارد تخلفات انتخاباتی دانست و اظهار کرد: تا کنون تخلفی در دانشگاه فردوسی مشهد گزارش نشده است و همکاران باید جانب احتیاط را در این موارد رعایت کنند.

دکتر دهقانی، دانشیار گروه آموزشی علوم پایه دانشکده دامپزشکی و رئیس پژوهشکده فناوری زیستی نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های این پژوهشکده پرداخت و گفت: این پژوهشکده در سال 86 تاسیس و در زمینه های سلول های بنیادین، تولید پروتئین های نوترکیب صنعتی، توسعه روش های درمانی نوین و تحقیق و توسعه واکسن ها فعالیت می کند.

وی ادامه داد: 4 گروه پژوهشی شامل بیوتکنولوژی دامپزشکی، بیوتکنولوژی سلول های بنیادین رویان، بیوتکنولوژی کشاورزی و بیوتکنولوژی سلولی و مولکولی در این پژوهشکده فعالیت دارند.

دکتر دهقانی 26 عضو هیأت علمی، 2 سایت، 5 آزمایشگاه و دو بانک سلولی و بانک DNA را از امکانات این پژوهشکده دانست و اظهار کرد: انعقاد تفاهم نامه هایی با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، شرکت داروسازی ثامن، شرکت داروسازی پارس تک رخ و شرکت کارخانجات داو پخش از فعالیت های این پژوهشکده در سال های اخیر بوده است.

وی ارائه 160 مقاله، انتشار 3 کتاب، 9 ثبت اختراع، 130 پایان نامه، اجرای 30 طرح و انعقاد 5 تفاهم نامه را از دستاوردهای پژوهشی این پژوهشکده عنوان کرد و یادآور شد: منبع درآمد پژوهشکده از طریق پروژه های تقاضا محور و صندوق حمایت از پژوهشگران و بانک DNA می باشد.

رئیس پژوهشکده فناوری زیستی با اشاره به اینکه بانک سلولی پژوهشکده اولین بانک سلولی شمال شرق کشور است، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات تخصصی و امکانات آزمایشگاهی تخصصی از امکانات این پژوهشکده می باشد.

وی با بیان اینکه آیین نامه مدیریت اجرایی پژوهشکده فناوری زیستی دانشگاه در دست تدوین است، گفت: جذب نیروهای جدید فعال پژوهشی، افزایش کیفیت در فعالیت برون ده پژوهشی، راه اندازی خوشه های تحقیقاتی و جذب بودجه های برون دانشگاهی از مواردی است که در آیین نامه لحاظ خواهد شد.

دکتر دهقانی راه اندازی برنامه تکنیکال فلوشیپ، تاسیس بانک ایده های پژوهشی در زمینه بیوتکنولوژی،راه اندازی برنامه های کارآموزی آزمایشگاهی تابستانه دانشجویان کارشناسی، همکاری نزدیک با سه انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشکده های دامپزشکی، علوم و کشاورزی، شناسایی ظرفیت های بیوتکنولوژی استان، راه اندازی صندوق خیریه پژوهش در علوم زیستی، بررسی امکان راه اندازی دوره های دکترا پژوهش محور در زمینه های مختلف بیوتکنولوژی از مهمترین برنامه های در دست اقدام این پژوهشکده می باشد.

در ادامه دکتر حسین محمدی، عضو هیأت علمی گروه اقتصاد کشاورزی دانشکده کشاورزی به ایجاد اتاق فکر آن دانشکده اشاره کرد و گفت: اتاق فکر دانشکده کشاورزی به همت دکتر شاهنوشی، رئیس دانشکده و با حضور اعضای هیأت علمی زیر ده سال سابقه این دانشکده ایجاد و ایده های جدید را در این اتاق فکر به صورت طرح مسأله مطرح می کنند.

وی با بیان اینکه موضوع تعلق سازمانی در این اتاق فکر مطرح شده است، اظهار کرد: افزایش هزینه های جاری، کمبود درآمدهای دانشگاه، کاهش طرح های برون دانشگاهی، کمبود سطح ارتباط علمی دانشگاه و جامعه، کمبود سطح اختراعات و جای خالی دانشگاه فردوسی مشهد در طرح های ملی مشکلاتی است که در دانشگاه وجود دارد و راهکار خروج از این بحران ارتقای سطح تعلق و سرمایه سازمانی است.

دکتر محمدی تعلق به عنوان موضوعی دوطرفه، بی تفاوتی نسبت به مسائل جامعه، آموزش های هدفمند، کاربردی و انگیزش بخش برای پرسنل، تعهد بلندمدت دانشگاه و هزینه کردن برای ارتقای سطح تعلق سازمانی، توجه به محصول نهایی دانشگاه در تربیت عالمان پژوهش و فناوری را از عوامل مهم در تعلق سازمانی دانست.

وی ادامه داد: فرصت سازی ایجاد زمینه لازم برای پیشرفت و توجه به استعداد پرسنل، توجه به نیازهای اصلی کارکنان، هدایت عوامل برون سازمانی موثر بر تعلق سازمانی، توجه به پایه های اصلی تعهد سازمانی را از دیگر موارد برای افزایش تعلق سازمانی معرفی کرد.

در پایان اعضای حاضر در جلسه در خصوص تعلق سازمانی و راهکارهای افزایش آن صحبت هایی ارائه کردند.

لازم به ذکر است مراسم تودیع و معارفه دکتر شهناز دانش، رئیس پیشین دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست و دکتر کمال الدین ناصری، رئیس جدید این دانشکده در پایان این جلسه برگزار شد و از زحمات دکتر دانش با اهدای لوح قدردانی شد.

shora7.4

shora7.2

shora7.1

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار