برگزاری نشست هیأت رئیسه دانشگاه با مدیران گروه های آموزشی

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری نشست هیأت رئیسه دانشگاه با مدیران گروه های آموزشی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، نشست هیأت رئیسه دانشگاه با مدیران گروه های آموزشی دانشکده ها، روز سه شنبه، 29 دی ماه در سالن اجتماعات دانشکده دامپزشکی برگزار شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست با اشاره به آیین نامه مدیریت دانشگاه گفت: انتخاب مدیران گروه ها براساس نظر اعضای هیأت علمی و مبتنی بر خرد جمعی، از اقدامات هیأت رئیسه جدید برای اعمال آزادی عمل بیشتر برای گروه های آموزشی می باشد.

وی با اشاره به وضعیت فعلی دانشگاه های دولتی و دانشگاه فردوسی مشهد دربین مدیران جامعه اظهار کرد: اگر مزیت نسبی فعلی دانشگاه حفظ نشود و ارتباط با جامعه و صنعت افزایش نیابد، وضعیت خوبی در انتظار دانشگاه نخواهد بود.

دکتر کافی وظیفه اصلی دانشگاه را تربیت نیروی نخبه برای به عهده گرفتن وظایف اجتماعی در آینده دانست و یادآور شد: دانشگاه باید نقش بیشتری در بهبود زندگی، اداره و توسعه جامعه به عهده داشته باشد.

وی بحث تولید علم ناب در تراز جهانی را یکی از موارد تهدید کننده جایگاه دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: تقویت نهادهای پژوهشی دانشگاه از لحاظ کیفی باعث می شود دانشگاه قدرت چانه زنی برای حضور در جامعه را به دست آورد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ظرفیت نخبگان دانشگاه فردوسی مشهد را بیشتر از این حد دانست و یادآور شد: مزیت هایی که دانشگاه فردوسی مشهد و شهر مشهد برای پذیرش دانشجویان دارد، منحصر به فرد است.

وی با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین جذب دانشجویان خارجی در سال گذشته را داشته است، گفت: اگر زیرساخت های لازم تقویت و بستر مناسب و ذهنیت مثبت به دانشگاه ایجاد شود، دانشگاه فردوسی مشهد می تواند به عنوان یک دانشگاه بین المللی مطرح شود.

وی دانشجو را به عنوان محور اصلی دانشگاه معرفی و اظهار کرد: اگر روی دانشجویان سرمایه گذاری شود، می توان در آینده به عنوان خانواده دانشگاه بزرگ فردوسی از آنها بهره برداری کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با استفاده از کل ظرفیتی که در دانشگاه وجود دارد رویکردها و برنامه های دانشگاه توسط مدیران دانشگاه تعقیب شود تا با همفکری و همراهی، چهره دانشگاه بیش از پیش شناخته شود.

در ادامه مدیران گروه های آموزشی، روسا و معاونان دانشکده به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مسائل و مشکلات دانشگاه پرداختند و در پایان اعضای هیأت رئیسه به دغدغه های آنان پاسخ گفتند.

برای مشاهده عکس های بیشتر علاوه بر عکس های زیر اینجا را کلیک کنید

n.sh2

n.sh3

n.sh4

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (1 نظر)

  عبداللهی
  يكشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷

  بسیار کار خوب و پسندیده ای است

  آخرین اخبار