بازدید رئیس موسسه پژوهشی مپفن و مسئولین شرکت مپنا از پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
بازدید رئیس موسسه پژوهشی مپفن و مسئولین شرکت مپنا از پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد

دکتر محمدحسین رفان، مدیرعامل شرکت مکو و مدیر بخش کنترل موسسه پژوهشي مپفن و تعدادي از مديران و مسئولين شركت مپنا و شركت مكو، از توانمندي‌هاي كسب شده در حوزه طراحي و ساخت توربين بادي پژوهشکده هوا خورشید بازدید کردند.

بازدید کنندگان ابتدا از اولين توربين بادي 100 كيلووات بومي كشور كه كليه مراحل طراحي، ساخت، آزمايش، نصب و بهره برداري آن توسط پژوهشكده هواخورشيد انجام شده است، در تونل بادي بينالود بازديد كردند.

سپس با حضور در پژوهشكده هواخورشيد در جلسه پرسش و پاسخ فني در جريان مباني طراحي، شبيه سازي هاي انجام شده و فعاليت هاي نرم افزاري و سخت افزاري در بخش هاي پژوهشكده هواخورشيد قرار گرفتند.

در اين جلسه دكتر رجبي مشهدي، رئیس دانشكده مهندسي دانشگاه فردوسی مشهد ضمن ارائه گزارش از توانمندي هاي دانشكده مهندسي و دانشگاه، جهت همكاري با شركت مپنا اعلام آمادگي كرد كه مورد استقبال رئیس موسسه پژوهشي مپفن قرار گرفت و وی خواستار بازديد متقابل از گروه مپنا شدند.

در انتهاي اين بازديد، نقش زنجيره ارزش در توربين بادي بومي كشور توسط دكتر ضابط، رئیس پژوهشكده هواخورشيد بيان گرديد.

ارتقای دانش فني و توسعه فناوري هاي مرتبط با حوزه هاي كسب و كار مپنا از جمله وظايف موسسه پژوهشي مپفن مي باشد كه يكي از زير مجموعه هاي 39 گانه گروه مپناست.

لازم به ذکر است از ابتداي سال 1394 بيش از 40 بازديد توسط مسئولين استاني و كشوري، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مديران شركتهاي مرتبط با انرژي از پژوهشكده هواخورشيد دانشگاه فردوسي مشهد انجام شده است.

17049

17048

17047

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار