برگزاری هشتمین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری هشتمین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد

هشتمین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و معاونان وی و روسای دانشکده ها، روز چهارشنبه، 14 بهمن در سالن شورای سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این جلسه با اشاره به دو سال فعالیت هیأت رئیسه جدید دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تهیه کارنامه و گزارش کار در برنامه کار معاونان و روسای دانشکده ها قرار گیرد تا با جمع بندی از این فعالیت ها، برنامه ریزی صحیحی برای اقدامات آینده انجام شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد، رتبه اول را در بین دانشگاه های گروه یک کشور در زمینه فعالیت های بین المللی به دست آورده است، یادآور شد: این فعالیت ها علاوه بر جذب دانشجو، تبادلات بین المللی، شرکت در همایش ها و برگزاری کارگاه ها برای اساتید را نیز شامل می شود.

دکتر کافی بسترسازی برای دانشجویان خارجی را از اولویت های دانشگاه دانست و اظهار کرد: امکانات و گرنت ویژه ای به اعضای هیأت علمی که تدریس و راهنمایی پایان نامه دانشجویان خارجی را به عهده بگیرند، تعلق خواهد گرفت.

وی حفظ رتبه اول در فعالیت های بین المللی را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: باید تلاش شود که دانشگاه فردوسی مشهد در تراز دانشگاه بین المللی ظاهر شود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه برای ارتقای دانشگاه باید کمیت جذب دانشجویان کنترل شود، گفت: برای قرار گرفتن در تراز علمی جهان، باید تربیت دانشجویان متخصص و تضمین شغلی آینده آنان در اولویت قرار گیرد.

در ادامه دکتر مقیمی، رئیس دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد به ارائه گزارشی از فعالیت های دانشکده علوم پرداخت و گفت: این دانشکده در سال 1340 و در پنج رشته زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی آغاز به کار کرد که پس از جدا شدن رشته ریاضی، در چهار رشته به فعالیت خود ادامه داد.

وی تعداد دانشجویان دانشکده را 2270 دانشجو اعلام و اظهار کرد: از این تعداد 820 دانشجوی ارشد و 540 دانشجوی دکترا وجود دارند که 105 عضو هیأت علمی وظیفه تدریس این دانشجویان را به عهده دارند.

دکتر مقیمی با اشاره به وجود 10 مرکز پژوهشی و 6 مجله علمی پژوهشی در دانشکده خاطرنشان کرد: سایت کامپیوتر دانشکده، مجموعه سالن های همایش خواجه نصیر، موزه جانورشناسی، رصدخانه، ایستگاه لرزه نگاری، دستگاه های پیشرفته تجزیه مواد معدنی و کارگاه تهیه مقاطع نازک کانی شناسی از دیگر امکانات این دانشکده می باشد.

وی با بیان افتخارات دانشکده علوم و اینکه اعضای هیأت علمی دانشکده علوم بیش از 18 درصد مقالات ISI دانشگاه را منتشر می کنند، به لزوم انجام فعالیت های عمرانی دانشکده اشاره و اظهار کرد: اتمام زیر ساخت های نیمه کاره دانشکده، جابجایی انبار وسیع مواد شیمیایی و ترمیم نمای دانشکده از جمله اقداماتی است که انجام آن ضروری به نظر می رشد.

در ادامه این جلسه دکتر پریرخ، عضو هیأت علمی رشته علم اطلاعات و دانش شناسی و مسئول ارتقای سایت انگلیسی دانشگاه در خصوص ایجاد وب سایت انگلیسی دانشگاه، گزارشی به اعضای شورای دانشگاه ارائه کرد و همکاری دانشکده ها و معاونت ها را برای بازسازی این وب سایت ضروری دانست.

وی گسترش و تعمیق تعاملات سازنده با مراکز علمی، افزایش رتبه دانشگاه، برندسازی، صرفه جویی در هزینه ها، معرفی دانشگاه به علاقه مندان، فراهم کردن امکان شناخت دانشگاه برای تحصیل و پژوهش مشترک و بستن تفاهم نامه های بین دانشگاهی را از الزامات ارتقای وب سایت انگلیسی دانشگاه عنوان کرد.

در ادامه این جلسه اعضای شورای دانشگاه پیشنهادات و نظرات خود را در خصوص وب سایت انگلیسی دانشگاه بیان کردند.

لازم به ذکر است در پایان جلسه مراسم تودیع و معارفه دکتر شاهسونی، معاون دانشجویی پیشین دانشگاه و دکتر داوری معاون جدید انجام و از دکتر شاهسونی به پاس فعالیت های وی در معاونت دانشجویی با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.

17087

17088

کانال خبری دانشگاه فردوسی مشهدhttps://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار