برگزاری جلسه تقدير از فعالان قرآني دانشگاهها و دانشگاههاي فعال در هفته قرآن و دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری جلسه تقدير از فعالان قرآني دانشگاهها و دانشگاههاي فعال در هفته قرآن و دانشگاه

جلسه تقدير از فعالان قرآني دانشگاهها و دانشگاههاي فعال در هفته قرآن و دانشگاه با تلاش ستاد احيا و هماهنگي كانونهاي قرآن و عترت (ع) دانشگاهها و مراكز آموزش عالي مشهد، در روز يك شنبه 11 بهمن ماه 94 در اتاق جلسات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

اين جلسه با حضور مسئولين فرهنگي و قرآني دانشگاه هاي مشهد و دبيران كانونهاي قرآن و عترت(ع)، در دانشگاه فردوسي مشهد و با حضور حجت الاسلام ترابي رييس شوراي استاني نهاد و حجت الاسلام صالحي رييس نهاد نمایندگی دانشگاه  و دكتر يوسفي معاون فرهنگي دانشگاه  فردوسی مشهد برگزار شد .

در ابتداي جلسه حجت الاسلام صالحي مسئول ستاد احيا به اهميت قرآن در دانشگاه پرداخته و تشكيل ستاد احياي كانون ها قرآن و عترت در دانشگاه هاي مشهد را عملي مهم در راستاي ترويج فعاليت هاي قرآني در دانشگاه ها دانست.

 ايشان با اشاره به اينكه محور اين جلسه فعاليت در هفته قرآن و دانشگاه است اضافه كرد: فعاليتها شايسته تقدير است اما با وضع مطلوب فاصله دارد . بهمين سبب تلاش مضاعف دبيران و مسئولين در اين حوزه را مي طلبد و در ادامه  از زحمات خانم بخشي زاده كه بخش اجرايي و كارشناسي ستاد را به عهده دارند تشكر كرد.

در ادامه دكتر يوسفي معاون فرهنگي دانشگاه فردوسي مشهد ضمن خبر تشكيل شوراي فرهنگي دانشگاه هاي مشهد، از نهادنمايندگي مقام معظم رهبري در استان و دانشگاه فردوسي مشهد براي حمايت از ستاد احياي كانون هاي قرآن و عترت (ع) تشكر و قدرداني كردو  از مسئولين حاضر در جلسه خواست تا فعاليتهاي قرآني دانشگاه خود را كه توسط گروههاي دانشجويي انجام مي شود مورد حمايت قرار داده و قبل از شروع هر سال تحصيلي، برنامه اي منظم با تعيين بودجه اي مشخص، براي فعاليتهاي قرآني تنظيم نمايند .

در ادامه برنامه خانم بخشي زاده دبير اجرايي ستاد احيا، به گزارش مبسوطي از فعاليتهاي كانون هاي قرآن و عترت(ع) در هفته ي قرآن و دانشگاه ارائه كرد .

سپس حجت الاسلام و المسلمین ترابي رييس شوراي استاني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه های استان به ضرورت گسترش فضاي قرآني در دانشگاه و بستر سازي و تامين امكانات و اهميت آن پرداخته و پسشنهاداتي جهت ترويج معارف قرآني مطرح كرد.

در پايان جلسه از فعالان قرآني و دانشگاههاي فعال به شرح زير تقدير به عمل آمد .

* تقدير از دانشگاهها و موسسات فعال برتر در هفته قرآن و دانشگاه :

دانشگاه اول (از بین 10 دانشگاه مشهد) : دانشگاه بين المللي امام رضا (ع)

دانشگاه دوم : دانشگاه پيام نور مشهد

موسسه اول (از بین 18 موسسه آموزش عالي) : موسسه آموزش عالي كاويان

موسسه دوم : موسسه آموزش عالي بهار

* تقدير از كارشناس قرآنيهاي فعال در هفته قرآن و دانشگاه :

 – خانم زهرا قوامي از موسسه آموزش عالي كاويان

  – خانم الناز مصدق از دانشگاه علوم پزشكي

  – خانم زهرا شاهرضا از دانشگاه آزاد اسلامي

  – خانم الهام ميرزايي از موسسه آموزش عالي حكمت رضوي

* تقدير از دبيران فعال در هفته قرآن و دانشگاه :

 - آقاي رشيديان دبير كانون قرآن دانشگاه امام رضا (ع)

 – خانم ماجده صدوقي دبير كانون قرآن دانشگاه پيام نور مشهد

17093

17091

17090

.

کانال خبری دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

 

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار