دانشگاه فردوسی مشهد باز هم درخشید

ارسال شده در تاریخ :
دانشگاه فردوسی مشهد باز هم درخشید

آیین اختتامیه جشنواره فرهنگي ورزشي دانشجويان دانشگاه هاي استان خراسان رضوي عصر روز یکشنبه، 25 بهمن در سالن اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس شبکه جامع دانشگاه های استان خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به برگزاری موفق این جشنواره گفت: دانشجویان دانشگاه های مختلف استان همزیستی و همگرایی مسالمت آمیز را جایگزین رقابت های ناسالم کرده و از این فرصت برای همگرایی بیشتر استفاده کرده اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها از همه توان خود برای برگزاری این جشنواره استفاده کرده اند، اظهار کرد: بیش از 10 دانشگاه برتر استان در این جشنواره گرد هم جمع شده و در جهت پربارتر شدن فعالیت های فرهنگی و ورزشی استان فعالیت می کنند.

دکتر کافی با بیان اینکه دانشجویان هدف های شبکه را جامه عمل پوشانده اند، یادآور شد: سرزمین خراسان بزرگ، مهد پهلوانان و ورزشکارانی است که نسل جدید باید دنباله رو این بزرگان باشد.

وی با اشاره برکت وجود بارگاه امام هشتم در این استان خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی در همه حوزه ها، خصوصا ورزشی سرآمد استان های کشور است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد شبکه جامع دانشگاه های استان را در مراحل اولیه خود دانست و ابراز امیدواری کرد با عضویت دیگر دانشگاه های استان همزیستی و هماهنگی بین دانشگاه های استان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد در سال آینده میزبان سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشگاه های کشور می باشداز همه دست اندرکاران برگزاری جشنواره، خصوصا دکتر طاهری، رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس هیأت های ورزشی استان خراسان رضوی قدردانی کرد.

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی نیز برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی را فرصت مناسبی برای استفاده از فرهیختگان و دانشمندان استان دانست و ابراز امیدواری کرد علما و فرهیختگان استان در مسائل اجتماعی و سیاسی مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی در بحث تولیدات علمی و تبادلات علمی سرآمد بسیاری از دانشگاه های کشور است، گفت: این مهم نشان از ظرفیت بالای دانشگاه های استان دارد که با وجود کمبودها در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی پیش رو هستند.

پیش از سخنان استاندار، دکتر شیخ الاسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و مدیر عامل شبکه جامع دانشگاه های استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه شبکه جامع دانشگاه های استان با هدف هم افزایی دانشگاه های استان تشکیل شده است، گفت: این شبکه به دنبال ارتباط با دستگاه های دولتی و ارتقای جایگاه علمی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه های استان می باشد.

وی با بیان اینکه در این جشنواره 338 دانشجوی دختر و 402 دانشجوی پسر شرکت داشته اند، اظهار کرد: این مسابقات از 8 بهمن لغایت 21 بهمن و به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه آزاد مشهد برگزار شده است.

دکتر شیخ الاسلامی، میزبان فرهنگی مسابقات را دانشگاه پیام نور مشهد اعلام و اظهار کرد: همکاری دانشگاه های استان سبب شد که دانشجویان در یک فضای سالم به رقابت بپردازند.

در پایان نفرات برتر رشته های مختلف ورزشی معرفی و با اهدای مدال و لوح، از آنان قدردانی شد.

لازم به ذکر است در این مسابقات دانشگاه فردوسی مشهد، مقام اول و دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور به ترتیب مقام دوم و سوم را به دست آوردند.

نتایج مسابقات در ذیل عکسها درج شده است  

 

d.101

d.100

d.102

d.103

d.104

d.105

d.106

d.107

d.108

d.109

d.110

d.111

 .

برای مشاهده نتایج مسابقات اینجا را کلیک کنید .

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار