دانشگاهیان باید از اعتبار خود برای شرکت هر چه بیشتر مردم در انتخابات استفاده کنند

ارسال شده در تاریخ :
دانشگاهیان باید از اعتبار خود برای شرکت هر چه بیشتر مردم در انتخابات استفاده کنند

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در نهمین جلسه شورای دانشگاه با اشاره به اهمیت شرکت دانشگاهیان در انتخابات گفت: دانشگاهیان باید از اعتبار خود برای شرکت هر چه بیشتر مردم در انتخابات استفاده کنند، چرا که شرکت در انتخابات باعث ایجاد پشتوانه برای کشور خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد نهمین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد روز چهارشنبه، 5 اسفند در سالن شورای دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این جلسه با اشاره به برگزاری همایش افق های جدید در معماری و شهرسازی در دانشگاه و با بیان لزوم ضابطه مندی در شهرنشینی خاطرنشان کرد: دانشگاهیان باید با آینده پژوهی، گفتمانی که در آینده جامعه را در بر می گیرد شناسایی کرده و آسیب های آن را به جامعه یادآور شوند.

دکتر کافی با بیان اینکه ارکان یک جامعه باید با تکنولوژی هماهنگ باشد، اظهار کرد: اگر تکنولوژی نتواند بومی شود و خود را با شرایط جامعه تطبیق دهد، اثرات منفی به بار می آورد.

وی الگوی شهر مشهد را با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر منحصر به فرد دانست و یادآور شد: پیشنهادات و طرح هایی که به سازمان های مختلف ارائه می شود باید نو و با توجه به مسائل بومی و منطقه ای باشد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه در سال های گذشته موقعیت های خوبی در زمینه ارتباط با سازمان های بیرون از دانشگاه ایجاد شده است، گفت: باید برای عملی کردن توافقات و تفاهم نامه ها تلاش و این توافقات را به محصول تبدیل کنیم.

وی با اشاره به رویداد مشهد 2017 گفت: هماهنگی هایی لازم در سطح استان انجام شده است و دانشگاهیان نیز باید تمام تلاش خود را برای ارائه برنامه ها در جهت تقویت جایگاه شهر مشهد انجام دهند.

در ادامه دکتر عبدالرضا جوان جعفری، رئیس دانشکده علوم اداری و اقتصاد به ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله دانشکده پرداخت و گفت: دانشکده علوم اداری و اقتصاد در سال 1367 با هدف تامین نیروهای متخصص ایجاد و هم اکنون دارای 5 گروه آموزشی اقتصاد، حسابداری، حقوق، علوم سیاسی و مدیریت می باشد.

وی با اشاره به فعالیت های عمرانی دانشکده در سال گذشته یادآور شد: ایجاد سایت رایانه و سالن مطالعه دانشجویان در طبقه دوم دانشکده، تمرکز فعالیت های آموزشی دانشکده در یک مکان، ایجاد فضای فیزیکی مناسب برای انجمن های علمی و تشکل های فرهنگی، تجهیز اتاق مدیران گروه آموزشی و ایجاد اتاق تک نفره برای اساتید از جمله این اقدامات می باشد.

دکتر جوان جعفری تلاش برای ایجاد پست معاونت پژوهشی، تقویت شورای آموزشی و پژوهشی، تشکیل کمیته های مشورتی از اساتید پیشکسوت و جوان و تقویت و تجهیز انجمن های علمی دانشکده را از فعالیت های ساختاری دانشکده دانست.

وی با بیان اینکه دانشکده علوم اداری و اقتصاد با جذب 260 دانشجوی خارجی، جزو اولین دانشکده ها در جذب دانشجویان بین المللی است، اظهار کرد: برگزاری همایش های ملی در دانشکده، اقدامات مربوط به جذب 7 نفر عضو هیأت علمی جدید، پیگیری پرونده ارتقای مرتبه 21 عضو هیأت علمی و گسترش و تعمیق تعاملات سازنده علمی با خارج از دانشگاه از جمله تلاش های مدیریت دانشکده برای ارتقای جایگاه دانشگاه می باشد.

19001

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار