برگزاری دومین جشنواره کارآفرینی، کسب و کار و صنایع مهندسی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری دومین جشنواره کارآفرینی، کسب و کار و صنایع مهندسی در دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد دومین جشنواره کارآفرینی، کسب و کار و صنایع مهندسی روزهای 4 و 5 اسفند در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر یاسر صداقت، استادیار گروه آموزشی مهندسی کامپیوتر دانشکده مهندسی و دبیر این جشنواره با اشاره به لزوم ایجاد پیوند بین دانشگاه و جامعه گفت: این جشنواره با رویکرد آشنایی و تغییر نگرش دانشجویان نسبت به مسئله کارآفرینی و کسب و کار و همچنین نزدیک شدن به یک دانشگاه کارآفرین برگزار شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات کارآفرینی در کشور زیاد است و باید دانش مختص به این مسئله در بین دانشجویان ایجاد شود، اظهار کرد: این جشنواره به دنبال ایجاد علاقه برای دانشجویان نسبت به مسئله کارآفرینی و کسب کار می باشد.

دکتر صداقت، برگزاری این جشنواره را بدون درخواست ارسال مقاله دانست و یادآور شد: مدرسین دوره ها و کارگاه ها در این جشنواره تحت نظارت مرکز رشد واحدهای فناور و مرکز کارآفرینی و مالکیت فکری دانشگاه انتخاب شده اند.

وی با اعلام اینکه نمایشگاهی در همین خصوص در مقابل ورودی دانشکده مهندسی برپا شده است، خاطرنشان کرد: ایجاد غرفه فن بازار و ارائه طرح های دانشجویان برای جذب سرمایه گذاری، از دیگر امکانات این جشنواره می باشد.

دبیر جشنواره کارآفرینی، کسب و کار و صنایع مهندسی ادامه داد: در این جشنواره 4 کارگاه عمومی به بررسی مسائل کلی و کلان کارآفرینی و 6 کارگاه به صورت تخصصی به این مسائل خواهد پرداخت.

وی فعالیت های دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه کارآفرینی در سال های اخیر را هدفمند دانست و اظهار کرد: ایجاد یک دانشگاه نسل سوم و کارآفرین جزو باورهای مسئولین، اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفته است و در آینده شاهد موفقیت های بیشتری در این زمینه نیز خواهیم بود.

لازم به ذکر است دانشجویان علاقه مند به مسائل کارآفرینی و کسب و کار برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های دیگر این جشنواره، می توانند به سایت جشنواره کارآفرینی، کسب و کار و صنایع مهندسی به آدرس زیر مراجعه کنند.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار