برگزاری سخنرانی علمی دانشیار دانشگاه باسیلیکاتای ایتالیا در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری سخنرانی علمی دانشیار دانشگاه باسیلیکاتای ایتالیا در دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، سخنرانی علمی با عنوان "پیس بینی رطوبت خاک ناحیه ریشه توسط داده های ماهواره ای در مناطق خشک و نیمه خشک" توسط دکتر سالواتوره مانفردا، دانشیار دانشگاه باسیلیکاتای ایتالیا روز شنبه، 8 اسفند در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر علیرضا فریدحسینی، استادیار گروه آموزشی مهندسی آب و دبیر برگزاری این نشست در خصوص هدف از برگزاری این جلسه گفت: ارائه مطالب جدید علمی در خصوص نحوه تعیین رطوبت خاک و ارتباط علمی با دیگر کشورهای جهان از دلایل برگزاری این جلسه سخنرانی بوده است.

وی توجه به بحران آب، خشکسالی و تعیین رطوبت خاک در بحث آبیاری را مهم دانست و اظهار کرد: دکتر سالواتوره روش جدیدی برای تخمین رطوبت خاک ابداع کرده اند که در مناطق مختلف دنیا به آزمایش گذاشته شده است.

دکتر فریدحسینی در رابطه با روش جدید دکتر سالواتوره یادآور شد: استفاده از سنجش دور و تخمین رطوبت خاک با استفاده از روش های کامپیوتری، امکان استفاده در هر عمق و سطحی از خاک بدون آسیب زدن به ریشه گیاه از نوآوری های روش وی می باشد.

استادیار گروه آموزشی مهندسی آب با بیان اینکه استفاده از این روش نقش مهمی در مدیریت آب و آبیاری ایفا می کند، ابراز امیدواری کرد با شناخت و استفاده از این روش در کشور بتوان گام مهمی در مدیریت منابع آبی کشور ایفا کرد.

لازم به ذکر است در حاشیه این سخنرانی توافق نامه ای مابین دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه باسیلیکاتای ایتالیا در خصوص تبادل استاد، دانشجو و مبادلات علمی امضا شد.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار