از نیم قرن خدمات ارزشمند دانشمند فرزانه دکتر مهدی مشکوة الدینی استاد دانشگاه فردوسی مشهد تجلیل شد

ارسال شده در تاریخ :
از نیم قرن خدمات ارزشمند دانشمند فرزانه دکتر مهدی مشکوة الدینی استاد دانشگاه فردوسی مشهد تجلیل شد

تجلیل از نیم قرن خدمات ارزشمند دانشمند فرزانه استاد دکتر مهدی مشکوة الدینی عضو هیات علمی و از مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مراسم تجلیل از نیم قرن خدمات ارزشمند دانشمند فرزانه استاد دکتر مهدی مشکوﺓ الدینی با حضور دکتر کافی، دکتر حداد عادل و جمع بزرگی از فرهیختگان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان دکتر مهدی مشکوة الدینی در تاریخ  11 اسفند ماه 1394  در هتل پارس مشهد برگزار شد .

دکتر کافی در این مراسم با شکوه ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از برگزاری چنین مراسمی از شخصیت علمی دکتر مشکوه الدینی به عنوان یکی از دانشمندان برجسته و از مفاخر دانشگاه که در عرصه ملی و بین المللی در حوزه زبانشناسی دارای تالیفات بسیار ارزشمندی هستند، یاد کردند .رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن برشمردن سجایای اخلاقی دکتر مشکوﺓ الدینی از نظم و انضباط ایشان در طول خدمت به عنوان ویژگی منحصر بفرد نام بردند و از خداوند متعال آرزوی سلامتی، شادابی و بهروزی برای وی کردند.

دکتر حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به عنوان سخنران بعدی خاطر نشان کرد :امروز بر خود می بالیم که از چنین نخبه ای تجلیل می کنیم و به واقع از زبان و ادبیات فارسی تجلیل شده و این شخصیت سنبل نظم، تواضع و فروتنی بوده است .

همچنین در این مراسم از کتاب مشکوة بیان که شامل مجموعه مقالات استاد دکتر مهدی مشکوة الدینی است و توسط انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد به چاپ رسیده است ، رونمایی شد.

قابل ذکر است در این مراسم شاخه شرقی انجمن زبان شناسی کشور در مشهد افتتاح و مدیریت این مرکز به استاد دکتر مهدی مشکوة الدینی سپرده شد.

z.h.94.35

h.z.94.13

h.z.94.37

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار