چهارمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولیدات پراکنده در دانشکده مهندسی آغاز شد

ارسال شده در تاریخ :
چهارمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولیدات پراکنده در دانشکده مهندسی آغاز شد

چهارمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولیدات پراکنده در روز چهارشنبه 12 اسفند 94 ماه در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده مهندسی این همایش به منظور ایجاد بستري مناسب جهت تبادل نظر علمي و فني و آشنايي با آخرين دستاوردها در زمينه منابع انرژي تجديدپذير و توليد پراکنده و گسترش و بومي ‌سازي دانش فني استفاده از اين منابع برگزار گردید.

این کنفرانس با تلاوت ایاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری لاسلامی آغاز شد و سپس دکتر رجبی مشهدی رئیس دانشکده مهندسی در سخنانی به حاضران خوش امد گفت و مراحل برگزاری  چهارمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولیدات پراکنده را تشریح نمود.

در ادامه دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه اصل بقاء انرژی است گفت: بیشترین منبع انرژی از طریق فتوسنتز انجام می‌پذیرد و با یادآوری مزایای پرداختن به انرژ‌ی‌های تجدید پذیر اظهار داشت: انرژی‌های نو آثار تخریبی ندارند در صورتیکه تکنولوژی‌های جدید آثار تخریبی زیادی دارند و مدیریت نامناسب باعث شده سالیانه دو ملیارد تن خاک تخریب شود.

در پایان رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت در برنامه دو ساله دوم، مدیریت دانشگاه انتظار دارد پروژه‌هایی در سطح ملی و بین المللی تعریف شود .

وی با ابراز خشنودی از اینکه این کنفرانس در دانشکده مهندسی برگزار می‌شود از دست اندرکاران به ویژه دکتر جاویدی استاد گروه آموزشی برق و دبیر چهارمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولیدات پراکنده تشکر نمود.

در ادامه برگزاری چهارمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولیدات پراکنده در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد دکتر جاویدی دبیر این کنفرانس گفت: در این کنفرانس 200 مقاله دریافت شده است که 50 مقاله بصورت شفاهی پذیرفته و 50مقاله دیگر بصورت پوستر پذیرفته شده است.

دبیر کنفرانس موضوعاتی از قبیل :انرژي باد، انرژي خورشيدي حرارتي، روشهاي ذخيره سازي انرژي، و سوختهاي بيولوژيکي، سياستگذاري انرژي هاي تجديدپذير و توسعه پايدار و ... موضوعات اصلی کنفرانس برشمرد.

دیگر سخنران افتتاحیه این کنفرانس دکتر مصطفی رجبی بود که سخنرانی خود را در خصوص انرژی تجدید پذیر و ایجاد اشتغال ارائه نمود و با بیان عواملی از قبیل: آلودگی شهرها، کمبود آب، پدافند غیرعامل، گرمایش زمین و بیکاری ما را مصمم می‌کند که توجه بیشتری به انرژی‌های تجدید پذیر نمائیم.

لازم به ذکر است کلیه کارگاههای کنفرانس روز چهارشنبه از ساعت 14 الی 18 برگزار می‌شود. ضمنا این کنفرانس تا روز پنج شنبه 13 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

19032

19030

19031

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار