آغاز احداث بوستان سروقامتان در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
آغاز احداث بوستان سروقامتان در دانشگاه فردوسی مشهد

احداث بوستان سرو قامتان با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ شهادت، روز یکشنبه، 16 اسفند، همزمان با هفته درختکاری و با حضور رئیس دانشگاه، مسئولان و دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم با اشاره به هفته درختکاری گفت: روز درختکاری بهانه ای است که انسان را به طبیعت و نیازهای فطری و طبیعی اش برمی گرداند.

وی با بیان اینکه شهرنشینی و زندگی شهری نباید انسان را از طبیعت غافل کند، خاطرنشان کرد: همزیستی و هماهنگی با طبیعت نعمتی است که موجب پایندگی زندگی انسان خواهد شد.

دکتر کافی احداث بوستان سرو قامتان در دانشگاه های کشور را ابتکار وزارت علوم در هفته درختکاری دانست و یادآور شد: نهال های این بوستان به نام ایثارگران و شهدا کاشته و یادآور خاطرات شهیدان خواهد بود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اهمیت کاشت درخت مناسب در محیط و شرایط مناسب اظهار کرد: اگر به عوامل محیطی کاشت درخت توجه نشود درختان تنها هزینه ای اضافی برای جامعه خواهند بود.

وی با بیان اینکه سیاست های تصمیم سازان نباید تنها در جهت کاشت درخت باشد، ابراز امیدواری کرد هفته درختکاری روحیه شادابی و نشاط را در محیط جامعه دانشگاهی ترویج کند.

لازم به ذکر است بوستان سرو قامتان دانشگاه فردوسی مشهد با مساحت 5 هزار مترمربع در زمینی واقع در پشت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد  میزبان حدود 500 اصله درخت شامل اقاقیا، نارون، زبان گنجشک و سوزنی برگ ها خواهد بود.

19071

19072

19075

19074

19077

19078

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار