مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد برای هشتمین سال پیاپی به عنوان مرکز مشاوره نمونه دانشگاه های کشور انتخاب شد

ارسال شده در تاریخ :
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد برای هشتمین سال پیاپی به عنوان مرکز مشاوره نمونه دانشگاه های  کشور انتخاب شد

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با دریافت لوح تقدیر از سوی دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان و دکتر حمید یعقوبی، مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، به عنوان"مرکز مشاوره نمونه در سال 1394" در میان دانشگاه های کشور انتخاب شد.

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد از سال 1387 برای هشتمین سال پیاپی است که به عنوان مرکز نمونه در بین دانشگاههای کشور شناخته می شود. هدف اصلی مرکز مشاوره دانشجویی، ارتقاء مهارت های زندگی و افزایش سلامت روانی و کاهش آسیب های روانی دانشجویان از طریق ارائه خدمات پیشگیرانه آموزشی، روان درمانی، مشاوره، مددکاری، پایش سلامت و ارزشیابی است. این مرکز با بهره مندی از تخصص 48 مشاور و روان درمان گر پاره وقت و تمام وقت، 4 مددکار تمام وقت، در سال گذشته بیش از 8000 جلسه مشاوره و روان درمانگری فردی و گروهی و همچنین بیش از 90 عنوان کارگاه آموزشی طولانی مدت ویژه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی برگزار کرده است.

مرکز مشاوره به عنوان دبیرخانه مراکز مشاوره منطقه 9 کشوری و نیز دبیرخانه مراکز مشاوره عضو شورای هماهنگی استان خراسان رضوی در راستای بهبود سطح کیفی و افزایش دانش تخصصی کارشناسان این مراکز کارگاههای کاربردی با موضوعات روانشناختی مختلف برگزار می کند.

این مرکز در فضایی به مساحت حدود 450 متر مربع در سه بخش آموزش و پیشگیری، مشاوره و درمان و مددکاری همه روزه از ساعت 7 تا 18 به ارائه خدمات می پردازد. همچنین دفاتر مستقر در همه خوابگاه های دانشجویی از ساعت 18 الی 22 فعال می باشند. خدمات مددکاری نیز به صورت شبانه روزی، به دانشجویان ارائه می شود.

 

_moshavere

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار