نهال سروی به یادبودمهندس محمدآبادی، در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه فردوسی مشهد کاشته شد

ارسال شده در تاریخ :
نهال سروی به یادبودمهندس محمدآبادی، در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه فردوسی مشهد کاشته شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، نهال سروی به یادبود مهندس محمدآبادی، عضو هیأت علمی گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه فردوسی مشهد کاشته شد.

دکتر محمد خواجه حسینی، مدیر گروه آموزشی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام این خبر گفت: همزمان با روز درختکاری، روز شنبه، 15 اسفند گروه آموزشی زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی به پاس 25 سال مسئولیت مهندس محمدآبادی، در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه، نهال سروی را در محوطه ساختمان اداری این مزرعه کاشتتند.

وی با بیان اینکه در این مراسم جمعی از اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی حضور داشتند، اظهار کرد: مسئولان و دست اندرکاران مزرعه تحقیقاتی، جمعی از دانشجویان و نیز خانواده مهندس محمدآبادی، اعضای هیأت علمی دانشکده را همراهی کردند.

مدیر گروه آموزشی زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه با اشاره به کارکرد تحقیقاتی مزرعه دانشگاه فردوسی مشهد، گفت: کارآموزی بسیاری از اساتید و دانشجویان دانشکده کشاورزی در این مزرعه و تحت مدیریت مهندس محمدآبادی انجام شده است.

لازم به ذکر است در این مراسم دکتر خواجه حسینی، متنی در پاسداشت مهندس محمدآبادی قرائت کرد که به شرح زیر می باشد:

خروشانی خاموش

بر صورت گرد و خاک گرفته ات، دفتری قطور از کتاب معرفت انسانی نوشته بود که چون باید آموخت. از ما حق گزاران بر تو درود، به نسل به بار نشسته تو صد درود. از هجوم سهمگین موج های امروزین به دشت های بی ریا و پر حاصل روی آوردی آنچنان که نسل های پیش از تو به کویر. تو نیز ورقی بر اوراق معرفت آنان افزودی و با جاودانگی آنان پیوندی عمیق به نسل های آتی نمودی.

تو اینک در قبلگاه این مکان آرمیده ای. ما آمده ایم تا بر این خاک و پرگار که روزگارانی جوش و خروشی بر وصف بهاران بر جای جای آن داشتی، نهالی برفرازیم، تا به برکت خاک و ایام گرم تو، سر بر آسمان بساید و بر استواریت در بادها و طوفان ها و باران ها و برف ها گواهی دهد و نسل های آتی از سرو تو بیاموزند، آنچنان که ما از تو آموخته ایم.

یادت را همواره در دل ها گرامی دارند، آنچنان که ما امروز گرامی داشته ایم.

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق               ثبت است بر جریده عالم دوام ما

19086

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار