فعالیت گروه جهادی شهیدچمران دانشگاه فردوسی مشهد در تعطیلات نوروز 95

ارسال شده در تاریخ :
فعالیت گروه جهادی شهیدچمران دانشگاه فردوسی مشهد در تعطیلات نوروز 95

گروه جهادی شهید چمران دانشگاه فردوسی مشهد در قالب اردوهای جهادی و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در نوروز 95 همچون سال های گذشته در روستاهای اطراف مشهد به فعالیت خواهند پرداخت.

علی اکبر قائنی پور، مسئول کانون جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام این خبر گفت: اردوهای جهادی در دانشگاه از ده سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون در تعطیلات نوروز و تابستان به خدمت رسانی به روستاهای اطراف مشهد پرداخته است.

وی با بیان اینکه فعالیت های اردوهای جهادی به 7 کارگروه اصلی تقسیم می شوند، اظهار کرد: در سال های گذشته، دانشجویان بخش عمرانی در ترمیم و مرمت مساجد، رنگ آمیزی مدارس و ساخت خانه های عالم در روستاها فعالیت داشته اند.

قائنی پور اقدامات کشاورزی به روستاییان را از دیگر برنامه های اردوهای جهادی دانست و یادآور شد: کارگروه کشاورزی با اجرای طرحی برای روستاییانی که باغ گردوی آنان دچار آفت شده بود، توانستند کمک زیادی به روستاییان منطقه داشته باشد.

وی با معرفی کارگروه مشاوره و روانشناسی که بحث های آسیب شناسی خانواده را پیگیری می کنند، اظهار کرد: کارگروه آموزشی نیز با رویکرد آموزش مهارت های اولیه شامل کامپیوتر، خیاطی، بافتنی و کمک به فعالیت های تحصیلی دانش آموزان فعالیت می کنند.

مسئول کانون جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با معرفی کارگروه دامپزشکی گفت: این کارگروه در روستاها وظیفه ویزیت دام و آموزش نگهداری و تغذیه دام ها را به عهده داشته است.

وی هدف کلی طرح را علاوه بر خودسازی دانشجویان، کمک به مردم مناطق محروم دانست و خاطرنشان کرد: روستاهای حاشیه شهر مشهداز نظر امکانات در وضعیت بدی قرار دارند و اردوهای جهادی در نظر دارد سهمی هر چند کوچک برای حل مشکلات این روستاها داشته باشد.

لازم به ذکر است ثبت نام اردوهای جهادی از 8 اسفند آغاز و تا 22 اسفند ادامه خواهد داشت. کارگروه عمرانی گروه جهادی شهید چمران در تعطیلات نوروز در دو هفته مجزا در بازه 27 اسفند لغایت 11 فروردین، در محل روستای قله زو و کارگروه فرهنگی از 5 لغایت 11 فروردین در محل روستای سیرزار فعالیت خواهند داشت.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار