تاکید رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بر توجه به مطالبات جامعه در بازنگری برنامه های درسی

ارسال شده در تاریخ :
تاکید رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بر توجه به مطالبات جامعه در بازنگری برنامه های درسی

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به بازنگری در برنامه های درسی، بر لزوم توجه به مطالبات جامعه در برنامه ریزی درسی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دهمین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد، روز چهارشنبه، 19 اسفند 94 در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

دکتر کافی در این جلسه با اشاره به لزوم جمع بندی عملکرد سال گذشته و برنامه ریزی برای سال آینده مدیران گفت: شناسایی چالش ها و استفاده از مزیت ها در سال جدید باید سرلوحه کار مدیران دانشگاه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بخشی از موفقیت ها دانشگاه در سال آینده بسته به وضعیت کلی کشور دارد، اظهار کرد: زمینه سازی و مشارکت در مسائل کشور و مدیریت منابع مالی دانشگاه می تواند در این مهم موثر واقع شود.

دکتر کافی با اعلام این خبر که با امضای موافقت نامه در سال جدید، دانشکده ها و واحد های دانشگاه خود مدیریت هزینه واحدها را به عهده می گیرند، بر آزادی عمل در چارچوب سند راهبردی دانشگاه تاکید کرد.

وی بحث بازنگری در برنامه های درسی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در بحث بازنگری متون درسی باید به متقاضیان و مشتریان دانش آموختگان دانشگاه نیز توجه لازم انجام شود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه دانشگاه ها و مراکز علمی، نهادها و سازمانهای دولتی، بخش خصوصی و تولید و همچنین بازار خارج از کشور 4 گروه متقاضیان دانش آموختگان دانشگاه ها هستند، اظهار کرد: در بازنگری دروس باید به بازار کار و افزایش مهارت و کارآیی دانشجویان بیشتر توجه شود.

وی در ادامه به بحث کارآفرینی و دانشگاه نسل سوم پرداخت و خاطرنشان کرد: مراکز رشد و شرکت های فناور دانشگاه فردوسی مشهد باید بازدهی داشته و چنانچه به مرحله تولید رسیده اند، مستقل از دانشگاه به فعالیت خود ادامه دهند.

دکتر کافی از توافق دانشگاه فردوسی مشهد و شرکت همراه اول در سال آینده خبر داد و یادآور شد: بحث ارتباطات تنها به مسائل فنی محدود نمی شود و در تولید محتوا نیز دانشگاهیان می توانند در این توافق فعالیت داشته باشند.

وی دوران دانشجویی را دوره خلاقیت و نوآوری دانست و ابراز امیدواری کرد در سال آینده از ظرفیت دانشجویان برای ایجاد دانشگاه کارآفرین استفاده شده و بحث ارتباط با جامعه به صورت جدی پیگیری شود.

در ادامه اعضای شورای دانشگاه، پیشنهادات خود در خصوص موضوع ارتباط با جامعه و بحث دانشگاه کارآفرین را مطرح کردند و در پایان پیش نویس آیین نامه اجرایی شورای دانشگاه به بحث و بررسی گذاشته و با اصلاحات جزیی به تصویب شورای دانشگاه رسید.

20017

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار