جشن گرامیداشت روز زن در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
جشن گرامیداشت روز زن در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن، ساعت 12 روز دوشنبه 16 فروردین به همت کمیته بانوان دانشگاه و با حضور بانوان کارمند، اعضای هیأت علمی و دانشجویان متاهل دانشگاه فردوسی مشهد در سالن اجتماعات دانشکده علوم برگزار شد.

در آغاز این برنامه که دکتر کافی، رئیس دانشگاه، حجه الاسلام و المسلمین صالحی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و دکتر سپهری، مدیر فرهنگی دانشگاه حضور داشتند، دکتر اعظم انصاری، مشاور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در امور زنان به نمایندگی از اعضای کمیته بانوان دانشگاه، ضمن تبریک زادروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و خوشامد گویی به حاضران، به معرفی اجمالی این کمیته پرداخت. دکتر انصاری کمیته بانوان دانشگاه را یک از کمیته های زیر مجموعه کمیته فرهنگی دانشگاه معرفی و هدف از تشکیل آن را ارتقاء و بهبود جایگاه بانوان دانشگاهی عنوان کرد که اعضای آن را مدیر فرهنگی دانشگاه، مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان، مسوول واحد خواهران دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، دو تن از بانوان عضو هیأت علمی و یکی از بانوان کارشناس معاونت فرهنگی تشکیل می دهند.

وی در ادامه سخنانش برگزاری برنامه هایی در قالب کارگاه، سخنرانی، اقدامات بهداشتی و درمانی، با همکاری نهادهای بیرون از دانشگاه و زیر مجموعه دانشگاه را از جمله فعالیت های این کمیته عنوان کرد و انجام مقدمات برای اجرای برنامه ای با تأکید بر سلامت جسم و روان بانوان در سال 95 که با تصویب شورای دانشگاه اجرا خواهد شد را از دیگر برنامه های در دست اقدام این کمیته اعلام کرد. وی از حسن توجه رئیس دانشگاه، معاون فرهنگی و حمایت های آنان از کمیته بانوان و همینطور از معاونت اداری و مالی و مدیریت اداری و پشتیبانی برای همکاریشان با این کمیته قدردانی کرد.

سپس با حضور دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و دکتر سپهری، مدیر فرهنگی دانشگاه از دانشجویان ممتاز متاهل داری فرزند، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه که در فعالیت های فرهنگی و خیرخواهانه مشارکت داشته و حائز رتبه در فعالیت های فرهنگی بوده اند تقدیر شد. اجرای موسیقی توسط مهذب، یکی از بانوان دانشجو، بخش دیگری از برنامه بود. همچنین در ادامه برنامه، آنی تکسیه رمضانی، بانوی فرانسوی تازه مسلمان شده بخشی از تجربیات، دانسته ها و دیدگاه های خود از دین اسلام را بیان و در خصوص تعادلی که این دین در زندگی فردی و اجتماعی ایجاد می کند، برای حاضران سخن گفت..

سپس دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن تبریک سال نو و میلاد بزرگ بانوی اسلام، از تلاش های بانوان دانشگاهی در کسوت هیأت علمی، کارمند و دانشجو تشکر و از برگزارکنندگان این برنامه تقدیر کرد.

دکتر کافی با اعلام این موضوع که بیش از 50 درصد دانشگاهیان را بانوان تشکیل می دهند، غیر از نقش کمی به کیفیت حضور بانوان و نقش آنان در تلطیف و نظم محیط کاری اشاره کرد و از بانوان دانشگاهی خواست تا برای تثبیت و موفقیت در ایفای نقش خود چند نکته را مورد نظر داشته باشند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به برخی از باورهای اشتباه در خصوص توانایی بانوان اشاره کرد و اولین موضوعی که در این خصوص باید به آن پرداخته شود را اثبات توانمندی خانم ها دانست و افزود: نیاز است که بانوان با اعتماد به نفس بیشتر، آمادگی پذیرش مسوولیت های بیشتر را داشته باشند و ما به عنوان مدیر بر خود فرض می دانیم که مسوولیت بیشتری به آنان واگذار کنیم . وی در ادامه به افتخارات کسب شده توسط بانوان از جمله کسب رتبه استاد تمام در سن 30 سالگی و کسب عنوان هیأت علمی نمونه کشور اشاره کرد و گفت خوشبختانه در حوزه آکادمیک بسترهای مناسبی برای پیشرفت و امتیازات ویژه ای حتی در سطح بین المللی برای خانم ها قائل می شوند و تصمیم دانشگاه این است که همکارانی که ظرفیت مرجعیت علمی دارند، بالنده تر و فعال تر باشند و به مدیریت دانشگاه کمک کنند.

دکتر کافی ترویج مهربانی، لطافت و آراستگی محیط را از دیگر ویژگی های حضور بانوان در محیط کاری دانست و نظم و دقت بیشتر آنان در هنگام پذیرش مسؤولیت را از دیگر شاخصه های کاری بانوان برشمرد و از آنان خواست که همچنان مهربانی و عطوفت را در برخورد با دانشجویان و تذکر به مدیران به کار برند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، بانوان دانشگاهی را به پرداختن به فعالیت های فوق برنامه ترغیب کرد و افزود :از بانوان دانشگاهی انتظار داریم که به صورت منسجم ترو متشکل تر به این فعالیت ها بپردازند و با شرکت در شوراها، تشکل ها و کانون های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری به هر چه فعال تر، پربارتر و شاداب تر شدن خود کمک کنند تا این شادابی توسط آنان در محیط خانواده هم ترویج شود.

در ادامه برنامه، ضمن گرامیداشت یاد شهدای دانشگاه، با اهدای هدیه یادبودی به  مادر شهید تاتاری و همسر شهید صادقی از خانواده این دو شهید تجلیل شد. همچنین کمیته بانوان دانشگاه با حضور دکتر کافی، با اهدا هدیه یادبودی از همسر ایشان تقدیر کرد.

پذیرایی از حاضران در مرکز رفاهی دانشگاه، پایان بخش این برنامه بود.

20221

20220

20222

20223

.

برای مشاهده عکس های این مراسم اینجا را کلیک کنید

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (3 نظر)

  ناشناس
  سه‌شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۷:۱۵

  از برگزار کنندگان جشن تشکر می کنم. جشن خوبی بود و البته بسیار بسیار بهتر از جشن سال گذشته برگزار شد و این نشان دهنده صرف وقت و برنامه ریزی خوب برگزارکنندگان جشن است.

  نوری
  چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۸

  با سلام و عرض خداقوت.
  مراسم خوب و در شان دانشگاه بود. از برگزار کنندگان مراسم کمال تشکر را دارم. چنانچه در سالهای آتی این جشن به گونه ای برنامه ریزی شود که در ساعات اولیه صبح برگزار شود بسیار عالی است. متشکرم.

  اعظم بدری
  چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷

  با سلام،
  احتراماً بدینوسیله از ریاست دانشگاه ، دفتر ریاست و روابط عمومی ، معاونت فرهنگی و اجتماعی ، مدیریت فرهنگی و کلیه دست اندرکاران و برگزار کنندگان جشن گرامیداشت روز زن سپاسگزاری می نمایم. برای همگان سلامت و سعادت آرزو مندم.

  آخرین اخبار