رئيس دانشگاه فردوسی مشهد در گردهمايی معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های كشور : بستر فعاليت های فرهنگی در اين دانشگاه فراهم است

ارسال شده در تاریخ :
رئيس دانشگاه فردوسی مشهد در گردهمايی معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های كشور : بستر فعاليت های فرهنگی در اين دانشگاه فراهم است

دكتر محمد كافی روز پنجشنبه دوم اردیبهشت 1394 در گردهمایی معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد اظهار داشت: بستر فعالیت های فرهنگی در این دانشگاه فراهم است. دکتر کافی افزود: فعالیت های فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد به دو بخش برنامه های مناسبتی نظیر برنامه های آئینی و مذهبی و همچنین برنامه های غیر مناسبتی تقسیم شده است.

وی اظهار كرد: تلاش بر این است كه برنامه های غیر مناسبتی این دانشگاه توسط تشكل ها و انجمن های دانشجویی دنبال شود و دانشجویان متولی آن باشند.

وی گفت: مشاركت دانشجویان و اعتماد به آنان نقش مهمی در ارتقای كیفیت برنامه های حوزه فرهنگی دانشگاه ها دارد.

رئیس دانشگاه تنوع در برنامه های فرهنگی دانشگاه ها را مهم دانست و افزود: برنامه های فرهنگی نباید تنها به برنامه های بخش خاص محدود شود و باید سلایق مختلف در این زمینه در نظر گرفته شود.

وی اظهار كرد: كار در حوزه فرهنگی حساس، سخت، ظریف و دقیق است و اثر اقدام های فرهنگی با صبر و حوصله در دراز مدت آشكار می شود.

وی گفت: اگر به این نكته توجه كنیم كه دانشجویان حق دارند اشتباه كنند، جوانی كرده و به مدیران خود اعتراض كنند، آن زمان می توانیم با صبر و حوصله در دراز مدت اثر كارهای فرهنگی را مشاهده كنیم.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، ملموس نبودن فعالیت ها در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و دشواری اقناع دیگران برای سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی را از ویژگی ها و چالش های اقدام های فرهنگی عنوان كرد.

این گردهمایی با حضور دکتر سید ضیا هاشمی، معاون فرهنگی- اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، و دکتر فضل الله ایرجی، مدیر کل فرهنگی- اجتماعی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و  حجه الاسلام و المسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور برگزار شد.

از دانشگاه فردوسی مشهد نیز دکتر یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی ، دکتر سپهری، مدیر فرهنگی و دکتر اصغر پور، مدیراجتماعی دانشگاه در این نشست حضور داشتند.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار