نشست رابطان خبری دانشگاه برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
 نشست رابطان خبری دانشگاه برگزار شد

اولین نشست رابطان خبری دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1395 در روز دوشنبه 6 اردیبهشت با حضور دکتر سید هادی ابراهیمی، مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست که 39 تن از کارشناسان رابط خبری دانشگاه حضور داشتند، دکتر ابراهیمی ضمن خوشامد گویی به رابطان خبری از همکاری آنان با روابط عمومی دانشگاه تشکر کرد.

در ادامه برنامه کامیار اسماعیل پور، از همکاران رسانه ای در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، در خصوص ویژگی های اخباری که مورد انتخاب رسانه ها قرار می گیرد برای حاضران سخن گفت. وی به دو رویکرد روزنامه نگاری کشورهای غربی و روزنامه نگاری کشورهای در حال توسعه در عرصه خبر و ارتباطات اشاره کرد و ضمن برشمردن ارزشها و عناصر خبری، به نقد و تحلیل چند خبر درج شده در سایت دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت.

سپس دکتر داوری، معاون دانشجویی دانشگاه درجمع رابطان خبری حضور یافت و با اشاره به نقش و اهمیتی که خبر می تواند در معرفی دانشگاه و توانمندی های آن برای بخش های مختلف جامعه از جمله صنعت و خدمات، بخش اداری و همچنین شناسایی دانشگاه نزد دانش آموزان، دانشجویان، خانواده های آنان داشته باشد، به ایجاد فضای رسانه ای واقعی برای دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد. وی نقش و جایگاه رابطان خبری در معرفی جایگاه دانشگاه را بسیار با اهمیت دانست و از آنان خواست تا فرایند خبر را به طور جدی دنبال کنند. وی افزود : آینده دانشگاه و دانشگاهیان، و ارتقا علمی، فرهنگی و اقتصادی دانشگاه به نوعی با معرفی دانشگاه فردوسی مشهد و توانمندی های آن رقم می خورد. دکتر داوری در پایان از رابطان خبری خواست با تدوین نظام ارزیابی برای اخبار ارسال شده، امکان سنجش را فراهم سازند تا به نحو شایسته ای بتوان از رابطان خبری فعال تقدیر کرد.

در ادامه جلسه کارشناسان همکار با روابط عمومی دانشگاه به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند. توجیه مدیران برای اهمیت تهیه اخبار و فراهم کردن زمینه برای فعالیت رابطان خبری در این خصوص، در نطر گرفتن فعالیت رابطان خبری در نظام ارزشیابی کارکنان به عنوان یک انگیزه برای تشویق آنان، برگزاری نشست های بیشتر و برقراری ارتباط حرفه ای بیشتر رابطان با یکدیگر، توجه به امور عام المنفعه در روابط عمومی، تشکیل یک تیم حرفه ای از نخبگان فرهنگی و رسانه ای در روابط عمومی و تقویت هسته مرکزی روابط عمومی دانشگاه از جمله پیشنهاد هایی بود که توسط رابطان حاضر در نشست ارائه شد.

مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه نیز ضمن پذیرش مشکلات رابطان خبری در دانشکده ها و واحدها، رویکرد روابط عمومی دانشگاه را حمایت جدی از رابطان خبری فعال اعلام کرد و از آنان خواست تا با انگیزه در ارتقا مهارت های خود تلاش کنند.

در پایان این نشست از محمد علی عبدی زاده، کارشناس روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد برای بیش از 15 سال فعالیت در نظارت سایت اصلی و خبری دانشگاه تقدیر شد.

.IMG_7909_1

.IMG_7929

.IMG_7942

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (1 نظر)

  همکار
  سه‌شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴

  فعالیت در واحد روابط عمومی ،یک فعالیت سخت ، خطیر و 24 ساعته است ، کسانی که قبول زحمت می کنند تا در اینگونه واحدها فعالیت نمایند از مسئولیت پذیر ترین اشخاص هر دستگاهی به شمار می روند ، کار آنان زمانی شگرف ، معجزه گونه و سرشار از هنر و مهارت می شود که به آن عشق بورزند ، در دانشگاه بزرگ فردوسی ، که ما همه از ، مرتبه ، نجابت و شرافت آن ، اعتبار یافته ایم واقعا برو بچه های روابط عمومی همه اینگونه اند ، به همه آنان بخصوص به مدیر جوان ، تحصیلکرده و متین آن که دست پرورده فضای دل انگیز همین دانشگاست خسته نباشید می گویم ، بخصوص به رابطان خبری و همکار که علاقمندانه این کار ظریف و پر ارزش را در کنار سایر وظایف خود ، سالهاست که انجام می دهند و بدون هیچ چشمداشتی، روابط عمومی را تنها نگذاشته اند و پشتیبانش بوده اند دست مریزاد باید گفت.
  برای موفقیت همگی آنان آرزوهای زیادی می توان داشت!

  آخرین اخبار