تعدادی از اعضای انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی دیدار کردند

ارسال شده در تاریخ :
تعدادی از اعضای انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی دیدار کردند

تعدادی از اعضای انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد روز چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 با استاندار خراسان رضوی دیدار کردند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این دیدار با تاکید بر لزوم ارائه آموزش های عملی به دانشجویان، گفت: از این طریق زمینه مشارکت فعال دانشگاه ها در مسائل اجرایی و رسیدگی به مشکلات و آسیب های اجتماعی موجود فراهم می شود.

وی افزود: در همین راستا از سال گذشته رسیدگی به عمده ترین مسائل استان به دانشگاه ها واگذار شد به گونه ای که به ترتیب مسئولیت بررسی مشکلات حاشیه شهر، بحران آب و مسائل زیست محیطی، آسیب های اجتماعی، اشتغال و زیارت به دانشگاه های آزاد اسلامی،  فردوسی، پیام نور، جهاد دانشگاهی، و پارک علم و فناوری واگذار شد. استاندار خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت های فکری و شخصیت های فرهیخته موجود در دانشگاه های استان، اظهار داشت: بهره گیری از مساعدت های فکری این گروه ها توسط مدیران دستگاه های اجرایی زمینه را برای احصا راه حل های کاربردی برای مسائل پیش رو فراهم می کند.

وی ادامه داد: با همین هدف جلسات با روسای دانشگاه ها به صورت مستمر و ماهانه،  برای توسعه تعاملات دولت با شبکه دانشگاهی استان برگزار می شود.

وی بر لزوم توسعه تعاملات بین حوزه علمیه و دانشگاه ها تاکید و تصریح کرد: حوزه های علمیه با فراهم کردن فرصت حضور طلاب برای تبلیغ عملی در سطح جامعه الگوی مناسبی برای دانشگاه ها در عملیاتی کردن آموزش های آنها است. استاندار خراسان رضوی گفت: انجمن های علمی دانشگاه های استان ظرفیت قابل توجهی برای حضور فعال در حوزه کارآفرینی، برقراری ارتباط با صنایع و انجام پژوهش های کاربردی با هدف رفع مشکلات روز جامعه دارند که باید فضا را برای استفاده حداکثری از این امکان فراهم کرد.

رشیدیان اظهار داشت: دستگاه های اجرایی استان باید درخصوص هزینه کرد یک درصد بودجه های پژوهشی خود در انجام تحقیقات عالمانه توسط دانشگاهیان و اعضای هیئت علمی اهتمام کنند.

وی ابرازامیدواری کرد: در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" با استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت جوانان فرهیخته، مومن و انقلابی زمینه حرکت در مسیر توسعه روزافزون فراهم شود.

بهره گیری از ظرفیت بنیاد ملی نخبگان استان برای حمایت از فرهیختگان، ارائه آموزش های پایه ای از سطوح ابتدایی آموزش و پرورش، فرهنگ سازی متناسب با تولید علم کاربردی در رشته های مختلف علمی و برگزاری مستمرات جلسات این چنینی به صورت موضوع محور از دیگر تاکیدات استاندار خراسان رضوی در این جلسه بود.

.photo_2016-04-30_14-01-22n_1

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار