آیین گرامیداشت مقام معلم در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
آیین گرامیداشت مقام معلم در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

آیین گرامیداشت مقام معلم در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

آیین گرامیداشت مقام معلم در دانشگاه فردوسی مشهد، ساعت 19 روز یکشنبه 12 اردیبهشت با حضور رئیس دانشگاه، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونان و اعضای هیأت علمی دانشگاه در سالن همایش های دانشکده علوم برگزار شد.

در ابتدای ابن نشست، دکتر کافی ضمن خوشامد گویی به اعضای هیأت علمی و تبریک روز معلم، از اعضای هیأت علمی که با حضور در نشست ها، ارسال نظر و شرکت در کارگروه ها، مدیریت دانشگاه را یاری داده اند قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه گزارش مختصری از فعالیت ها، الویت ها و برنامه های کاری دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1395 بیان کرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر انتظارات از دانشگاهی مثل دانشگاه فردوسی مشهد دگرگون شده است. اکنون در دوره دانشگاه های نسل سوم هستیم که فقط به فکر آموزش نیست بلکه مأموریت گرا و نتیجه محور است و در عرصه های مختلف توسعه در جامعه و به ویژه در مدیریت دانش آموختگان ایفای نقش می کند و با چنین رویکردی انتظاراتی وجود دارد که همه می بایست تلاش کنیم تا دانشگاه به این مرحله از نقش آفرینی برسد.

دکتر کافی بهبود شاخص های کیفیت علمی، موفقیت دانشگاه در حوزه دیپلماسی و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشجویی، به روز رسانی سند راهبردی، بهبود جایگاه دانشگاه در نظام بودجه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرجع بودن دانشگاه در حوزه برنامه ریزی و واگذاری رتبه بندی دانشگاه های کشور به دانشگاه فردوسی مشهد، حضور نماینده ای از استادان دانشگاه فردوسی مشهد در سمت مشاور در وزارت علوم، جایگاه خوب دانشگاه در بین مسؤولان عالی و مدیران اجرایی استان و حضور فعال اعضای هیأت علمی دانشگاه در شورا ها و کارگروه های استانی را از جمله نقاط قوت دانشگاه فردوسی مشهد بر شمرد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اهمیت جایگاه دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه ها را به لحاظ جذب دانشجوی نخبه و جذب امکانات که باعث اعتلای دانشگاه خواهد شد، حائز اهمیت دانست و با توجه به نیاز جامعه و جایگاه اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، بر حضور و نقش آفرینی بیشتر آنان در جامعه و مجامع تصمیم سازی تأکید کرد.

حضور بیشتر در دانشگاه، دانشجو محوری و جدی گرفتن دانشجویان و دانش آموختگان به عنوان سرمایه های انسانی، توسعه بین رشته ای و تأسیس رشته های مورد نیاز جامعه، روزآمدی سرفصل ها و برنامه های درسی، توجه به تجهیز آزمایشگاه های آموزشی و پژوهشی، رعایت اخلاق حرفه ای و برنامه محوری از مواردی بود که دکتر کافی به آن اشاره کرد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تأکید بر سیاست اقتصاد مقاومتی، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از امکانات موجود را راهکار دانشگاه در این خصوص اعلام کرد.

دکتر کافی در پایان سخنانش ضمن تشکر از اعضای هیأت علمی، از آنان خواست تا در جهت اهداف ترسیم شده و سند راهبردی تلاش کنند.

سپس حجه الاسلام و المسلمین صالحی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه نکاتی از شخصیت شهید مطهری در ارتباط با دغدغه های امروز دانشگاه را بیان کرد.

وی شهید مطهری را نماد ارتباط علم با جامعه دانست و با بیان اینکه کاربردی کردن علوم بخصوص در مباحث نظری و فلسفه اسلامی کار ساده ای نیست، وی را فرد تأثیر گذاری در این جریان دانست.

حجه الاسلام و المسلمین صالحی افزود: معیار اصیلی که باعث شد استاد مطهری وارد فضای جامعه شود ، احساس تعهد و مسوولیت پذیری او بود. مطهری معیار اخلاقی بودن فرد را پرستش معرفی کرد و با تاکید بر طهارت روح و اندیشه، زاهدانه به دنبال ساز و کارهایی بود که در جامعه تأثیر گذار باشد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان اینکه در مطهری نباید ماند، بلکه می بایست افق ها و منش او را ادامه داد افزود مطهری خود را معلم می دانست و معلم بزرگترین تأثیرگذار پس از خانواده است.

در ادامه پنلی با حضور دکتر عابدین واحدیان ، دکتر هادوی ، دکتر کوچکی و دکتر زرقانی، اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد . ابتدا دکتر هادوی در خصوص نقش بنیاد دانشگاهی در کمک به دانشگاه در انجام مأموریت ها و رفع چالش هایی که دانشگاه با آن مواجه است و در ارتقا دانشگاه مطالبی را بیان کرد . دکتر زرقانی. با توجه به تأثیرگذاری دانشگاه فردوسی مشهد در وزارت علوم پیشنهاد داد تا جایگاه علوم انسانی در دانشگاه فردوسی مشهد و در وزارت بازبینی شود. دکتر کوچکی با اشاره به اینکه هنوز با ارزش ترین اقشار در جامعه معلمان هستند، بر اخلاق حرفه ای و رعایت آداب که بنیان اخلاق است تاکید کرد. دکتر واحدیان بین المللی شدن دانشگاه را یک امر اجتناب ناپذیر عنوان کرد و ضمن درخواست از اعضای هیأت علمی برای ارائه طرح درس به زبان انگلیسی، از آنان برای بهره مندی از ظرفیت های تعاملات بین المللی بویژه در حوزه پژوهشی دعوت کرد.

دکتر هاشمی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز ضمن تبریک روز معلم به اعضای هیأت علمی حاضر در نشست، پیرامون نحوه محاسبه امتیاز برای انتخاب استاد نمونه و اقدامات و محورهای برنامه و کنترل برنامه در حوزه دانشجویی، هیأت علمی و فرایند یاددهی و یادگیری در این خصوص مطالبی را برای حاضران بیان کرد.

در پایان این نشست از اعضای هیأت علمی نمونه، اعضای هیأت علمی شاخص و تأثیرگذار و همچنین اعضای هیأت علمی ارتقا یافته تقدیر شد.

پذیرایی و اهدا لوح تقدیر به اعضای هیأت علمی ارتقا یافته پایان بخش این برنامه بود.

اسامی اعضای هیأت علمی نمونه:

آقایان دکتر پرویز رضوانی مقدم، مسعود طهانی، حسین عشقی، فریبرز رحیم نیا، حسین کارشکی

اسامی اعضای هیأت علمی شاخص و تأثیرگذار:

آقایان دکتر امیر فتوت، علی سرافراز یزدی، محمد تقی فخلعی، سید حسین سیدی، سید محمود موسوی

برای مشاهده اسامی اعضای هیأت علمی ارتقا یافته اینجا را کلیک  کنید.

.

برای مشاهده عکس های بیشتر مراسم اینجا را کلیک کنید

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار