غرفه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه مشهد آغاز به کار کرد.

ارسال شده در تاریخ :
غرفه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه مشهد آغاز به کار کرد.

غرفه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با تلاش دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه مشهد آغاز به کار کرد.

به  گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد دکتر ناصر شاهنوشی، رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم افتتاحیه غرفه این دانشکده که به همت انجمن علمی مهندسی فضای سبز دانشگاه فردوسی مشهد در نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه مشهد برگزار می‌شود، اظهار داشت : غرفه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد امسال برای نخستین بار با تلاش دانشجویان دانشکده کشاورزی دایر گردیده است و مسئولیت برگزاری این غرفه نیز به انجمن علمی دانشجویی فضای سبز دانشگاه فردوسی مشهد واگذار شده است و هدف ما در دانشگاه آموزش است تا دانشجویان اهمیت و توانایی‌های خود را کشف کنند، بنابراین  بسیار تاکید داشتیم تا حضور ما در این نمایشگاه توسط خود دانشجویان باشد.

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: هدف اصلی غرفه  دانشکده کشاورزی در این نمایشگاه  مقایسه فضای سبز پر نهاده با کم نهاده و ارائه روش‌هایی به‌منظور حفظ محیط‌زیست  برای عموم مردم بوده که در عین سادگی و زیبایی طراحی شده است.

 دکتر فاطمه کاظمی، عضو هیئت‌علمی گروه باغبانی و فضای سبز دانشگاه فردوسی مشهد نیز  در ادامه با بیان اینکه هدف اصلی طراحی و احداث این غرفه تعریف مفاهیم جدید برای فضای سبز آینده کشور است، عنوان کرد: در این غرفه مفاهیم از فضای سبز به‌صورت عینی طراحی‌شده که آینده فضای سبز کشور را به سمت پایداری پیش ببرد.

وی افزود: سعی کردیم مقایسه فضای سبز رایج در کشور را  با فضای سبز کم نهاده یا خشک منظرسازی که امروزه شیوه‌ای متداول در مواجهه با کم‌آبی در برخی نقاط جهان ازجمله ایالات غربی آمریکا محسوب می‌شود را به‌صورت عینی  در این غرفه به تصویر بکشیم تا در جرقه‌ای برای آشنایی مردم با این روش و رفع ابهامات مسئولان فضای سبز شهرداری در این زمینه باشد.

عضو هیئت‌علمی گروه باغبانی و فضای سبز دانشگاه فردوسی مشهد ابراز کرد: احداث دیوار سبز با استفاده از مواد و مصالح بازیافتی و سیستم آبیاری قطره‌ای و کودهای تغذیه‌ای خاص با روش‌پیشرفته علمی و ارائه پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری در این غرفه به نمایش گذاشته شده است.

 دکتر کاظمی با اشاره به اینکه طراحی و اجرا این غرفه به‌طور کامل به دانشجویان مهندسی فضای سبز دانشگاه فردوسی مشهد واگذار شد، اضافه کرد: برگزاری  این غرفه فرصتی مناسب برای دانشجویان محسوب می‌شود که بتوانند از نزدیک با فضای کار آشنا شوند و تجربه بسیاری کسب کنند و مشارکت دانشجویان فضای سبز و برخی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد در طراحی و احداث نشان داد که دارای قابلیت‌های منحصر به ‌فردی هستند که می‌توان  با وجود آنان به آینده فضای سبز کشور امیدوار بود.

پانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه و دومین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پاركی در مشهد با مشاركت موسسات علمی پژوهشی، از جمله دانشكده كشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و نیز  شركت های داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی مشهد و به منظور ترویج استفاده از گل و گیاه در بین شهروندان و حمایت از تولیدكنندگان داخلی از تاریخ 15 اردیبهشت به مدت 5 روز در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود. همچنین در این نمایشگاه برنامه های آموزشی برای شهروندان اجرا و در برخی از غرفه ها، گونه های گیاهی و باغبانی به مراجعان و شهروندان اهدا خواهد شد

 غرفه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه مشهد از 15 الی 19 اردیبهشت ماه از ساعت 17 الی 22 در سالن فردوسی نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه مشهد آماده پذیرش بازدید کنندگان خواهد بود.

20281

20271

20272

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار