غرفه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان غرفه نمونه تخصصی در نمایشگاه بین‎المللی گل و گیاه برگزیده شد

ارسال شده در تاریخ :
غرفه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان غرفه نمونه تخصصی در نمایشگاه بین‎المللی گل و گیاه برگزیده شد

در آیین اختتامیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه که در روز یکشنبه 19 اردیبهشت در این نمایشگاه برگزار شد، غرفه دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان غرفه نمونه در زمینه تخصصی گل و گیاه و فضای سبز انتخاب شد.

این ارزیابی توسط اعضای شورای شهر، معاونت خدمات شهری، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز مشهد و برخی دیگر از متخصصان و مسوولان اجرایی در این حیطه صورت گرفت.

مسؤولیت طراحی، مدیریت اجرایی و برگزاری این غرفه را دکتر فاطمه کاظمی، عضو هیأت علمی گروه علوم باغبانی و مهندسی فضای سبز دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد به عهده داشت که تعدادی از دانشجویان وی در دورههای کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری این دانشکده، ایشان را در این راستا یاری کردند.

دکتر کاظمی اظهار داشت: در این غرفه برای اولین بار در غرفههای نمایشگاهی در ایران، مفاهیم نسبتا نوین در طراحی و احداث فضاهای سبز از جمله خشکمنظر سازی و فضاهای سبز کم نهاده در مقایسه با فضاهای سبز معمول و پرنهاده در سطوح شهری به اجرا در آمد و نظر سنجی برای دستیابی به میزان پذیرش مردمی در خصوص هر یک از این دو روش گسترش فضاهای سبز شهری از عامه مردم و متخصصین صورت گرفت.

این عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی، با تأکید بر گسترش اصول "پایداری" در طراحی، احداث و نگهداری فضاهای سبز شهری، ایدهای نوین در خصوص احداث دیوارهای سبز با استفاده از مواد و مصالح بازیافتی و فنون نسبتا پیشرفته کشت و تغذیه ارائه کرد که مورد استقبال مردم، بخش خصوصی و اجرایی کشور قرار گرفت.

دکتر کاظمی از  از همه دانشجویانی که در اجرای این پروژه با وی همکاری داشتند، به ویژه از مهندس ظفر، مهندس ربانی، کشاورز، صداقت، قاسمی و مالکی  تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه فردوسی مشهد در آینده نزدیک به یکی از برترین دانشگاه ها در زمینه ایده پردازی و اجرای راهکارهای سبز در حیطه مهندسی فضای سبز و انجام کارهای تیمی دانشجویی تبدیل شود.

 .

Image_47

.2n

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار