سومین جلسه کمیته بانوان در سال 95 باهدف ارتقاء سلامت جسم و روان بانوان برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
سومین جلسه کمیته بانوان در سال 95 باهدف ارتقاء سلامت جسم و روان بانوان برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه ، سومین جلسه کمیته بانوان دانشگاه درسال 95 با هدف ارتقا سلامت جسم و روان بانوان دانشگاهی، شنبه 18 اردیبهشت ماه در تالار گفتگوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، برگزار شد.

دراین جلسه دکتر انصاری، مشاور رئیس دانشگاه درامور بانوان، ضمن تاکید بر وظیفه ستادی کمیته بانوان و متکی بودن آن به عملکرد بازوان اجرایی خود در دانشگاه، برنامه ریزی های مفید و جامع در حوزه بانوان با موضوع سلامت جسم و روان را ضروری عنوان کرد.

وی افزود : کمیته بانوان دانشگاه در نظر دارد با تجمیع این فعالیت ها به بهبود آسیب های جسمانی و روانی موجود در دانشگاه بپردازد؛ چرا که توجه به نقش جایگاه زن به طور قطعی می تواند او را درعرصه های اجتماعی، فرهنگی، علمی و خانوادگی تقویت نماید.

در ادامه جلسه دکتر میرزازاده که به عنوان عضو مدعو حضور داشت، برنامه های خود را با عنوان هنجاریابی ساختار بدنی و بهبود عملکرد قامتی بانوان ارائه کرد.

درادامه صراف نژاد دبیر کمیته بانوان، به شیوه های تربیتی با رویکرد زن وخانواده اشاره نمود.

سپس دکتر پاسالار برنامه های پزشکی مرتبط با سلامت جسمی بانوان را به صورت غربالگری  قند، فشارخون و بیماری های قلبی و سرطان ارائه کرد.

در پایان این نشست دکتر سپهری و دکتر طبیبی به ارائه برنامه های سلامت روانی باعنوان رسیدگی به آسیب های مورد توجه بانوان، هماهنگی شرایط منزل و محیط کار و شناسایی عدم رضایتمندی های خانوادگی، شغلی و شخصیتی پرداختند.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار